Otwarcie wystawy członków Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego „Fotograficzne fascynacje”
2013-09-14

Otwarcie wystawy: 14.09.2013 r., godz. 17.00
Galeria pod Brązowym Jeleniem, ul. 1 Maja 60


Od kiedy istnieje fotografia, czyli od 174 lat, wciąż wzbudza różnorodne emocje i fascynacje. Odnoszą się one zarówno do techniki wykonywania zdjęć, jak również ich tematyki. Motywem zdjęć często jest krajobraz, portret czy reportaż, ale także drobiazgi z naszego otoczenia – trzeba tylko umieć je dostrzec. Każdy z tematów można opracować na wiele sposobów i w różnych technikach, co daje ogromną różnorodność środków wyrazu.

Pasjonaci tej dziedziny sztuki z naszego regionu w liczbie 38 skupieni są w Jeleniogórskim Towarzystwie Fotograficznym, istniejącym od ponad pół wieku. W sumie na przestrzeni tego czasu było ich 186-ciu. W 1961 roku powstało Stowarzyszenie Miłośników Fotografiki Amatorskiej, które następnie w 1975 roku przeobraziło się w Jeleniogórskie Towarzystwo Fotograficzne (JTF). Przez kilka pierwszych lat swojego istnienia Stowarzyszenie prężnie funkcjonowało bez własnej siedziby. W 1978 roku otrzymaliśmy lokal przy ulicy Podwale 1a. Powstała tam także niewielka galeria pozwalająca na ekspozycję prac nie tylko artystów z JTF, ale także innych autorów spoza Jeleniej Góry oraz z zagranicy. Rok 2013 przyniósł kolejną zmianę: siedziba nasza została przeniesiona do lokalu przy ulicy Wojska Polskiego 37, gdzie również mieści się galeria, którą nazwaliśmy „Focus”.
W gościnnych progach Galerii Pod Brązowym Jeleniem, prezentujemy zbiór 42 fotogramów 21 autorów. Ich szeroka tematyka obrazuje wielokierunkowość uprawianej przez nas fotografii i daje możliwość zapoznania się z nią szerszej publiczności. Mamy nadzieję, iż pokazane prace spodobają się i zachęcą do wymiany doświadczeń. W tym celu wszystkich chętnych zapraszają: prezes JTF – Tadeusz Biłozor oraz komisarz wystawy – Marek Rawski, na nasze cotygodniowe czwartkowe spotkania rozpoczynające się zawsze o godzinie 18.00. Jan Foremny

Lista uczestników wystawy JTF „Fotograficzne fascynacje”
1/ Tadeusz Biłozor
2/ Eugeniusz Budzyński
3/ Wojciech Bykowski
4/ Jan Foremny
5/ Piotr Garbat
6/ Daniel Gustowski
7/ Teodor Gutaj
8/ Robert Kwiatkowski
9/ Jarosław Majewski
10/ Piotr Matyga
11/ Wacław Narkiewicz
12/ Tadeusz Olszewski
13/ Janina Peikert
14/ Kazimierz Pichlak
15/ Ignacy Pilch
16/ Janusz Pytel
17/ Marek Rawski
18/ Jacek Szczerbaniewicz
19/ Jerzy Wiklendt
20/ Jolanta Wilkońska
21/ Jerzy Zając

Zapraszamy - WSTĘP WOLNY
jck
jck

Strona główna Firma Polityka Prywatności RODO Kontakt z nami

Design i wykonanie: Imagine Digital Arts - projektowanie stron - 2009