JELENIOGÓRSKA WSZECHNICA FOTOGRAFICZNA
2016-11-04

Jeleniogórskie Centrum Kultury zaprasza do udziału w Jeleniogórskiej Wszechnicy Fotograficznej.

Wszechnica jest otwartą formą edukacji. Zachęcamy do udziału w niej zarówno młodych ludzi z ambicjami artystycznymi , którzy rozpoczynają swoją drogę twórczą, jak również dorosłych zajmujących się fotografią - amatorów i miłośników fotografii. Propozycja skierowana jest do zainteresowanych z całej Polski, którzy pragną rozwijać i kontynuować aktywność w tej dziedzinie.

Wszechnica odbędzie się w dniach 04. – 06 listopada 2016r. w Kopańcu w ośrodku „Farma 69”.

W trakcie wszechnicy Marek Liksztet, artysta plastyk - również artysta fotografik i wieloletni nauczyciel oraz wykładowca fotografii w wielu szkołach, poprowadzi zajęcia dotyczące fotografii cyfrowej polegające na przedstawieniu na przykładzie jednej gotowej fotografii obróbki „krok po kroku” od surowego Rawu do finalnego obrazu w programie Photoshop.

Zainteresowanym fotografią analogową proponujemy możliwość naświetlenia przywiezionych przez siebie czarno-białych filmów, ich obróbkę chemiczną (wywołanie) pod okiem artysty fotografika Wojciecha Zawadzkiego wraz z komentarzem słownym oraz konsultacją wywołanych negatywów.
Zapraszamy również uczestników do przywiezienia własnych prac fotograficznych (wykonanych klasycznie bądź cyfrowo, w formie odbitek, wydruków jak również prezentowania za pomocą płyt CD ROM, pendrive,a poprzez projekcję z projektora i zaprezentowania ich w celu skonfrontowania z pracami innych uczestników oraz szansą uzyskania konsultacji.
Konsultantami będą artyści fotograficy, członkowie Związku Polskich Artystów Fotografików, kuratorzy galerii fotograficznych, historycy sztuki i fotografii oraz wykładowcy na wyższych uczelniach artystycznych znani ze swej działalności na obszarze całego kraju, a więc autorytety uznane w tej dziedzinie , którzy za pomocą rozmów z autorami mogą im pomóc w dalszym rozwoju artystycznym. Konsultanci, poprzez swoje zawodowe funkcje pełnione w kraju i za granicą mają również możliwość promocji obejrzanych i docenionych fotografii.

Uczestnicy Jeleniogórskiej Wszechnicy Fotograficznej opłacają swój pobyt w miejscu spotkania - nie ponoszą kosztów konsultacji

Koszt pobytu wynosi:
180 zł (2 noclegi i wyżywienie)
lub 90 zł (bez wyżywienia)


Program najbliższych warsztatów Jeleniogórskiej Wszechnicy Fotograficznej

Piątek 04.11.2016 r.

godz. 15.30. – Galeria Korytarz – otwarcie wystawy Marka Lalko pt. ”Bez celu podróży”
godz. 18.00 - obiadokolacja.
godz. 19.00 – prezentacje prac uczestników (konsultacje: Marek Liksztet, Adam Sobota, Janusz Nowacki, Wojciech Zawadzki, Marek Lalko)

Sobota 05.11.2016 r.
godz. 09.00 – śniadanie
od godz. 10.00 – Fotografowanie w plenerze, wywoływanie negatywów, prowadzący : Wojciech Zawadzki.
godz. 13.00 – zajęcia dotyczące fotografii cyfrowej polegające na przedstawieniu na przykładzie jednej gotowej fotografii obróbki „krok po kroku” od surowego Rawu do finalnego obrazu w programie Photoshop.
godz.19.00 - prezentacje prac uczestników (konsultacje: Marek Liksztet Adam Sobota, Wojciech Zawadzki, Janusz Nowacki, Marek Lalko).

Niedziela 06.11. 2016 r.
godz. 09.00 – śniadanie
godz.10.00 – Fotografowanie w plenerze, prezentacje prac.

Warunkiem uczestnictwa jest odesłanie podpisanej karty zgłoszenia do dnia 26.10. 2016 r. na adres wsf.jck@ interia.pl
lub : Jeleniogórskie Centrum Kultury, 58 – 500 Jelenia Góra ,ul. 1 Maja 60.


Zapraszamy do przedstawiania w czasie trwania seminarium zestawu własnych fotografii.
Oczekujemy na zgłoszenia.


Do ściągnięcia: karta zgłoszenia


jck
jck

Strona główna Firma Polityka Prywatności Kontakt z nami

Design i wykonanie: Imagine Digital Arts - projektowanie stron - 2009