Vertical Trio
2016-11-05

05.11.2016, godz. 17:00
Klub Kwadrat, ul. Bankowa 28/30


Koncert zespołu Vertical Trio połączony z Jesienną Przygodą z tańcem orientalnym i flamenco.
Program, inspirowany muzyką Półwyspu Iberyjskiego, obejmuje kompozycje autorskie w aranżacji zespołu. Jest to nowoczesne flamenco z wpływami muzyki dawnej oraz elementami jazzu. W odróżnieniu od tradycyjnego flamenco, które instrumentarium ogranicza do gitary projekt wzbogaca brzmienie o kontrabas oraz cajon. Dzięki temu znane tradycyjne formy jak buleria, alegria, fandango nabierają bardziej swobodnego charakteru.

Martin Złotnicki - gitarzysta flamenco oraz klasyczny. Absolwent wrocławskiej Akademii Muzycznej, w roku 2013 uczył się u hiszpańskich gitarzystów Rubena Parejo i Juana de Pilar w ramach pobytu stypendialnego w Walencji. Grał w ramach licznych festiwali gitarowych w kraju i za granicą. Koncertuje również w Hiszpanii, Portugalii, Francji, Niemczech.
Współtworzy projekty: Jacaras​, złożony z absolwentów Akademii Muzycznej we Wrocławiu, który pod kierunkiem prof. Piotra Zaleskiego wykonuje barokową muzykę hiszpańską. Zespół nagrał płytę.
Fado Polaco​, gdzie stale współpracuje z portugalskim wokalistą Joao de Sousa, zespół nagrał płytę.

Ireneusz Folusz - jeden z najlepszych perkusistów flamenco w Polsce. Gra na cajon – tradycyjnym hiszpańskim instrumencie. Swoje umiejętności doskonalił na kursach prowadzonych przez
najwybitniejszych hiszpańskich artystów, z którymi wielokrotnie współpracował.

Marcin Spera - kontrabasista i gitarzysta basowy, od ponad dziesięciu lat związany z wrocławską sceną muzyczną. Absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie kontrabasu jazzowego.
Współtworzył wrocławską formację Kanał Audytywny oraz później współpracował z L.U.C przy jego solowych albumach (Planet L.U.C, 39/89 Zrozumieć Polskę). Koncertował z większością wrocławskich muzyków, a także osobistościami polskiej sceny, nie tylko jazzowej, oraz z wybitnymi muzykami zagranicznymi, jak np. Olivia Trummer, Bodek Janke, Mathias Schriefl, Ariel Ramirez, Leszek Możdżer, Zbigniew Lewandowski, Wiesław Prządka, Mukesh Sharma. Poza lokalną działalnością koncertową na swoim koncie ma występy w takich krajach jak: Niemcy, Francja, Holandia, Belgia, Włochy, Czechy,
Węgry, Rumunia. Współpracował jako muzyk i współkompozytor z teatrami we Wrocławiu (Teatr
Muzyczny Capitol, Teatr Polski, Teatr Współczesny, Teatr AdSpectatores), Legnicy i Warszawie.

Bilety: 10 zł do nabycia w kasie biletowej JCK przy ul. Bankowej 28/30 oraz na www.bilety.jck.pl. Kasa czynna od wtorku do piątku w godzinach 13.00 - 18.00 oraz na 2 godziny przed wydarzeniem.
jck
jck

Strona główna Firma Polityka Prywatności Kontakt z nami

Design i wykonanie: Imagine Digital Arts - projektowanie stron - 2009