Dla najmłodszych – Polskie Kino Młodego Widza
2016-10-11

11.10.2016 godz. 9.00 - Zestaw bajek. 61 min.

1. ŻYWA WODA (seria: Bajki i baśnie polskie)
reż. Witold Giersz. 12 min. 2003
Na szczycie Sobotniej Góry, pod złotym drzewem bije źródło żywej wody. Jeden jej łyk i chora matka trzech braci – Piotra, Kacpra i Jana – będzie zdrowa. Ale jak ją zdobyć – wiadomo, że nikt jeszcze, kto wybrał się na Sobotnią Górę, nie powrócił.

2. PIOTRUS I WILK rez. Suzie Templeton. 32min. 2006
Niesamowita, nagrodzona Oscarem® lalkowa ekranizacja baśni muzycznej Sergiusza Prokofiewa. Piotruś to nieśmiały i przestraszony chłopiec, mieszkający z nadopiekuńczym dziadkiem. Gdy wilk pożera jednego z jego przyjaciół – ukochaną gąskę – chłopiec postanowi stawić mu czoła. Który z nich wygra - Piotruś czy wilk?

3. DORADCY KRÓLA HYDROPSA reż. Natalia Brożyńska. 17 min. 2016
Animowana adaptacja bajki Stanisława Lema. Hydrops, król Agronautyków, władca Akwacji daje swoim doradcom niezwykłe zadanie – mają stworzyć następcę tronu.

12.10.2016 godz. 9.00 - Zestaw bajek. 54 min.

1. PRZYGODA W PASKI
reż. Alina Maliszewska. 11 min. 1960
Jak to jest być w paski, gdy wszyscy inni są w jednym kolorze? Samotnie. Z główną bohaterką nikt się nie chce bawić – stado białych słoni odnosi się do niej z rezerwą, aż wreszcie wypędza ją ze swojej polany. Odrzucona i nieszczęśliwa słonica przemierza dżunglę.

2. SMOK BARNABA reż. Tadeusz Wilkosz. 10 min. 1977
Bezlitosny, żądny drożdżówek smok Barnaba więzi królewnę. Jeśli nie będzie dostawał swojej dziennej porcji wypieków, pożre dziewczynę. Koszty kolejne partie drożdżówek czynią spustoszenie w królewskim skarbcu.

3. CZARNE LICHO (seria: Bajki i baśnie polskie) reż. Robert Turło. 13 min.
W pewnej małej wiosce mieszka ubogi chłop z rodziną. Nocą, kiedy wszyscy śpią, w świetle księżyca, na pobliskich bagnach harcują Licha: skrzydlate, kudłate, rogate. Co dzień, wraz ze wschodem słońca, Licha idą spać, a chłop wstaje do pracy.

4. .!? [KROPKA, WYKRZYKNIK, ZNAK ZAPYTANIA] reż. Jacek Adamczak, Maciej Ćwiek. 7 min. 1989
Jest takie miasto w którym można znaleźć sklep na którego półkach stoją kropki, przecinki, średniki, wykrzykniki, myślniki, cudzysłowy – wszystkie znaki interpunkcyjne.

5. KOZUCHA KŁAMCZUCHA (seria: Baśnie i bajki polskie) reż. Andrzej Kukuła. 13 min. 2008
Za górami, za lasami żyła sobie Gospodyni. Miała Psa Hałaska, Kota Wąsatka i bardzo, bardzo rozpieszczoną Kozę. Gospodyni przygarnia małą dziewczynkę, Zazulę – jej zadaniem będzie pilnowanie Kozy na łące.

13.10.2016 godz. 9.00. - Zestaw bajek. 46 min.

1. PIESEK W KRATKĘ
reż. Zofia Ołdak. 8 min. 1968
Piesek w kratkę – jeden z kultowych polskich seriali dla dzieci. Obok aktorów występują tu animowane postacie, wśród nich między innymi tytułowy mały, pluszowy, kraciasty piesek. Historia pokazuje jego niesamowite przygody w dziecięcym pokoju (i reszcie mieszkania, ale tylko pod nieobecność właścicielki).

2. JAK TO SIĘ DZIEJE, PYTA AGNISIA, ŻE NA EKRANIE WIDZIMY MISIA reż. Julian Józef Antonisz. 6 min. 1970
Jak to się dzieje, że może u siebie w domu zobaczyć obraz nadawany z telewizyjnego studia? Julian Antonisz w zabawny i zaskakująco prosty sposób tłumaczy dzieciom, czym jest telewizja i jak działa. Bazuje na doskonałym materiale – napisanej przez siebie książce o technicznych zasadach działania telewizji oraz procesie powstawania widowiska telewizyjnego.

4. DWANAŚCIE MIESIĘCY (seria: Bajki i baśnie polskie) reż. Zbigniew Kotecki. 13 min. 2004
Kto wysyła małą sierotkę w środku zimy po maliny? Oczywiście zła macoch I jej okropne córki. Na szczęście dziewczynce przychodzą z pomocą bracia miesiące, którzy raz w roku mają prawo pomóc jakiemuś dobremu dziecku. Jaka kara czeka macochę i jej córki, za podłości i krzywdy wyrządzone sierotce?

5. PAN TOTI I CZARODZIEJSKI GRZEBIEŃ reż. Grzegorz Handzlik, Jaroslav Baran. 8 min.
2014
Pan Toti, jak co dzień, szuka skarbów w swojej kopalni. Tym razem trafia na grzebień, który ma czarodziejską moc. Jaką – o tym przekonuje się razem ze swoim przyjacielem Hehelem.

5. ZAMIESZANIE Z ZIMOWYMI ZAPASAMI (seria: Wiking Tappi) reż. Andrzej Piotr Morawski. 11 min. 2016
Wiking Tappi, sympatyczny mieszkaniec i obrońca wspaniałego, magicznego Szepczącego Lasu, ciągnącego się nad brzegami Lodowej Zatoki szykuje się do zimy. Potrzebuje orzechów, miodu, Chleba, masła, szynki, kiełbasy, ciastek z miodem. I sposobu na Trolla!

wstęp wolny – pokazy otwarte
jck
jck

Strona główna Firma Polityka Prywatności Kontakt z nami

Design i wykonanie: Imagine Digital Arts - projektowanie stron - 2009