„Elegia o chłopcu polskim" - premiera teatralna - TEATR NA PROGU
2016-04-23

23.04.2016 i 24.04.2016 godz. 18:00
Sala Nova JCK, ul. 1 Maja 60


W ramach działania artystyczno - parateatralnego powstała sztuka pod tytułem „Elegia o chłopcu polskim". Adaptacja i reżyseria Mirosław Samsel.

„W swoim przedstawieniu pragniemy ukazać blaski i cienie ludzkiej egzystencji, radości i smutki, wzloty i upadki. Życie nie składa się przecież z samych szczęśliwych splotów wydarzeń, a nawet jeśli tak jest, to człowiek nierzadko dokonuje złych wyborów. To wszystko mamy ambicję przekazać w czasie przedstawienia. Chcemy aby opowiadało ono o ludzkich problemach, cierpieniach..." Mirosław Samsel

Spektakl ten to opowieść o 23 - letnim poecie Krzysztofie Kamilu Baczyńskim. Poecie i żołnierzu. To czas powstania warszawskiego. Opowieść o pałacu Blanca, w którym poległ młody i spełniony poeta. To spektakl o uczuciach. To radość, smutek, trwoga i śmierć. To zapach dymu i prochu. Huk pistoletów maszynowych.

Stowarzyszenie Edukacyjne Teatr „Na Progu" jest zrzeszeniem osób, które zawiązują się do szerzenia kultury i szeroko pojętej sztuki, edukacji wśród młodzieży uzdolnionej artystycznie a nie mogących rozwijać swoich talentów oraz wśród młodzieży narażonych na patologie społeczne lub pochodzących z patologii społecznych.

Zapraszamy - WSTĘP WOLNY
jck
jck

Strona główna Firma Polityka Prywatności Kontakt z nami

Design i wykonanie: Imagine Digital Arts - projektowanie stron - 2009