Spektakl: „Pierwszy Raz
2016-04-30

Szanowni Państwo ! Z przykrością informujemy, że zaplanowany na jutro spektakl "Pierwszy Raz", został odwołany z przyczyn niezależnych. Za zmiany przepraszamy! O nowym terminie przedstawienia poinformujemy z wyprzedzeniem!

30 kwietnia 2016, godz. 19:00
Sala Widowiskowa JCK, Bankowa 28/30


michał walczak - pierwszy raz
reżyseria, scenografia - łukasz duda
ona - dorota wodzień
on - jakub mieszała
muzyka - b-complex
opracowanie muzyczne i plastyczne - magdalena rzeszutek
koprodukcja - teatr odnaleziony, jeleniogórskie centrum kultury
mecenas - miasto jelenia góra

Michał Walczak pisze o swojej sztuce, że "oparta jest przede wszystkim na ostrej, tragikomicznej przepychance międzypłciowej, z całym okrucieństwem i humorem wzajemnego niezrozumienia między nowoczesną ONĄ i nowoczesnym ONYM”.
Pierwszy raz Teatru Odnalezionego, to na pozór komediowy spektakl ukazujący bezsilną grę w dążeniu do doskonałości inicjacji seksualnej. W tym spektaklu spotykamy młodych bohaterów i śledzimy ich losy, podglądamy całą sferę ich sprzecznych uczuć i wciąż uczestniczymy w grach onej i onego. Do czego nas to doprowadza? czy jesteśmy w stanie zobaczyć siebie lustrzanym odbiciu ich zmagań? O tym warto przekonać się osobiście.

Teatr Odnaleziony
Twórczość teatru budzi często skrajne emocje – Odnaleziony albo się kocha, albo się go nienawidzi, ale gdziekolwiek on działa, tam dużo się dzieje, tam poruszane są ważne tematy, tam ludzie zostają zaczarowani, oczarowani i przeniesieni w krainę sennej rzeczywistości. Można nie lubić estetyki teatru, można kpić z tego, że posługuje się kiczem jako formą wyrazu, ale śledząc ewolucję tego tworu nie da się odmówić ogromnej odwagi oraz niesamowitego rozwoju w rekordowym wręcz tempie.

Michał Walczak (ur. 1979 w Sanoku) – polski dramatopisarz i reżyser.

Absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Sanoku z 1998. Studiował w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, następnie w Akademii Teatralnej w Warszawie na Wydziale Wiedzy o Teatrze oraz Reżyserii.
Zadebiutował w 2002 roku dramatem Piaskownica, za który otrzymał nagrodę w konkursie „My na progu nowego wieku”. Sztuka została wystawiona w Teatrze im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu, a reżyserem był Piotr Kruszczyński. Ten sam reżyser zrealizował Kopalnię – dramat napisany przez Walczaka na specjalne zamówienie. Piaskownicę wystawiono również w Teatrze Narodowym (reż. Tadeusz Bradecki). W 2005 roku zrealizowano na jej podstawie spektakl Teatru Telewizji.
Ponadto Walczak napisał dramaty Rzeka, Kac (Teatr Nowy w Łodzi, reżyseria własna), Nocny autobus (Teatr Stary w Krakowie, reż. Jarosław Tumidajski), Całe życie Jarosława, Pierwszy raz (Teatr Narodowy w Warszawie, reż. Tadeusz Bradecki). Od 2012 pisze teksty w cyklu przedstawień „Pożar w burdelu”. Jest też wraz z Maciejem Łubieńskim jego współtwórcą.

Bilety normalny - 20 zł, bilet ulgowy - 10 zł, do nabycia w kasie biletowej JCK przy ul. Bankowej 28/30 oraz na www.bilety.jck.pl. Kasa czynna od wtorku do piątku w godzinach 13.00 - 18.00 oraz na 2 godziny przed wydarzeniem.
- Bilet ulgowy dostępny tylko w kasie biletowej JCK.
jck
jck

Strona główna Firma Polityka Prywatności Kontakt z nami

Design i wykonanie: Imagine Digital Arts - projektowanie stron - 2009