Zapraszamy na kolejne czytanie dramatu w JCK !
2015-11-07

Zapraszamy na kolejne czytanie dramatu w JCK
7 LISTOPADA o godzinie 18:00
w Sali Widowiskowej JCK
WSTĘP BEZPŁATNY


W II etapie Konkursu „Czytajmy dramaty!” nadesłano 18 propozycji autorstwa takich dramatopisarzy, jak m.in. Zbigniew Herbert, Wiesław Myśliwski, Martin McDonagh, Julia Holewińska. Jury aktorskie w składzie \\Bartosz Bulanda, Magda Drab (przewodnicząca), Joanna Gonschorek, Bogdan Grzeszczak, Magda Skiba i Albert Pyśk zdecydowaną większością głosów wybrało do realizacji w formie dramatyzowanego czytania dramat Łaknąć Sarah Kane w przekładzie Iwony Libuchy. „Sztuki Sarah Kane i sama postać autorki wzbudziły szerokie zainteresowanie w świecie teatru, znane są ich głośne realizacje, jednak dotychczas nie były one prezentowane na legnickiej scenie” – argumentowali jurorzy, podkreślając rangę artystyczną tego dramatu.

Czytanie sztuki Sarah Kane Łaknąć w którym wezmą udział aktorzy legnickiego teatru Bartosz Bulanda, Magda Drab, Joanna Gonschorek, Bogdan Grzeszczak, Magda Skiba i Albert Pyśk wyreżyseruje Konrad Dworakowski

Konrad Dworakowski (ur. 1975) jest aktorem, reżyserem, scenografem teatralnym. W ciągu trwającej od 1998 roku aktywności scenicznej przygotował ponad 30 premier na scenach lalkowych i dramatycznych całej Polski, m.in. „Pippi Pończoszankę” w Teatrze Lalek Pleciuga w Szczecinie (2008), „Historię występnej wyobraźni” (2010) oraz „Balladyny i romanse” (2013) w łódzkim Teatrze Pinokio, „Mikrokosmos” we Wrocławskim Teatrze Pantomimy (2011). Jego przedstawienia wielokrotnie nagradzano na krajowych festiwalach. Od 2009 roku Dworakowski pełni funkcję dyrektora naczelnego i artystycznego Teatru Pinokio w Łodzi.
Czytania sztuki Łaknąć odbędą się w Teatrze Modrzejewskiej w Legnicy (6 listopada), Jeleniogórskim Centrum Kultury (7 listopada) i Teatrze Lalki i Aktora w Wałbrzychu (8 listopada), Wszystkie o godz. 18.00. Wstęp wolny.


jck
jck

Strona główna Firma Polityka Prywatności Kontakt z nami

Design i wykonanie: Imagine Digital Arts - projektowanie stron - 2009