TARAS BAKOVSKYI QUARTET w ramach Krokus Jazz Festiwal
2015-10-09

Zapraszamy na drugi koncert w ramach Krokus Jazz Festiwal. Już w ten piątek (09.10.2015) o godzinie 19:00 w Klubie Kwadrat przy ulicy Bankowej 28/30 wystąpi dla Państwa: TARAS BAKOVSKYI QUARTETTARAS BAKOVSKYI QUARTET

Bartek Zietara - fortepian
Taras Bakovskyi - saxofon
Roland Abreu - kontrabas
Piotr Zarecki - perkusja

Saksofonista, kompozytor, student Akademii Muzycznej we Wrocławiu na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej urodzony w Łucku w roku 1990.
Grę na saksofonie rozpoczął jako piętnastolatek. Jest absolwentem Liceum Muzycznego im. Strawińskiego w Łucku, Instytutu Jazzu w Kijowie oraz wydziału Jazzu i Muzyki Estradowej PWSZ w Nysie. Zajęcia w klasie wybitnego polskiego saksofonisty Piotra Barona znacząco wpłynęły na sposób w jaki odnosi się do muzyki.
Wielokrotnie wyróżniany i nagradzany był na międzynarodowych konkursach:
- I miejsce w konkursie "Nowe Imiona Ukrainy" w Kijowie,
- II miejsce w konkursie „Surmy Bukowyny" w Cherniwcach,
- II miejsce w "Konkursie im. Starczenka" w Rownie,
- Wyróżnienie na „Selmer Paris" we Lwowie
Wraz z własnym zespołem Sauce Band występował na jednych z najważniejszych ukraińskich festiwali: "Odessa Jazz"(Odessa), "Muzyczne Dialogi"(Łuck), "Dzaliton"(Jałta). W 2012 roku występował na scenach polsko-ukraińskiego festiwalu „Jazz Bez“. Zaproszony do współpracy przez perkusistę Franka Parkera, koncertował z zespołem The Jazz Collective. Na festiwalu "Europejski Stadion Kultury" wystąpił z cenionym europejskim kontrabasistą Vitoldem Rekiem. Współpracował także z Michelem Bowiem (USA), Marcusem Stricklandem (USA), Karlem Friersonem (USA, Germany), Mikem Russelem (USA).
W roku 2013 ze swoim autorskim projektem "Taras Bakovskyi Sekstet" grał w Łucku i Rownie na festiwalu "Art Jazz Cooperation", z którego część funduszy została przeznaczona na udzielenie wsparcia ukraińskim żołnierzom.
Spotkanie z zespołem Sonic Forecast zaowocowało płytą wydaną w 2012 roku.

Bilety w cenie 5 zł do nabycia w kasie biletowej JCK przy ul. Bankowej 28/30 oraz na www.bilety.jck.pl. Kasa czynna od wtorku do piątku w godzinach 13.00 - 18.00 oraz na 2 godziny przed wydarzeniem.
jck
jck

Strona główna Firma Polityka Prywatności Kontakt z nami

Design i wykonanie: Imagine Digital Arts - projektowanie stron - 2009