JELENIOGÓRSKA WSZECHNICA FOTOGRAFICZNA
2015-06-26

Jeleniogórskie Centrum Kultury zaprasza do udziału w Jeleniogórskiej Wszechnicy Fotograficznej

Zapraszamy do uczestnictwa w warsztatach organizowanych w ramach Jeleniogórskiej Wszechnicy Fotograficznej. Wszechnica jest otwartą formą edukacji. Zachęcamy do udziału w niej zarówno młodych ludzi z ambicjami artystycznymi , którzy rozpoczynają swoją drogę twórczą, jak również dorosłych zajmujących się fotografią - amatorów i miłośników fotografii. Propozycja skierowana jest do zainteresowanych z całej Polski, którzy pragną rozwijać i kontynuować aktywność w tej dziedzinie.

Warsztaty odbędą się w dniach 26 – 28 czerwca 2015 r. w Kopańcu w ośrodku „Farma 69” pod hasłem „Czy jest potrzebne czerwone światło w cyfrowej ciemni?”

W trakcie warsztatów prowadzący przekaże swoje doświadczenia w pracy z klasycznym negatywem czarno – białym w cyfrowej ciemni zdobyte w ciemni klasycznej i ciemni cyfrowej. Odbędą się pokazy skanowania negatywów, wywoływania obrazu w programie Adobe Lightroom, korekcji tonalnej, ostrzenia , tonowania oraz opracowanie odbitki do druku atramentowego i na potrzeby publikacji multimedialnych.
Prowadzącym warsztaty będzie artysta fotografik Sławoj Dubiel.
Zainteresowanym fotografią analogową proponujemy możliwość naświetlenia przywiezionych przez siebie czarno-białych filmów, ich obróbkę chemiczną ( wywołanie) pod okiem artysty fotografika Wojciecha Zawadzkiego wraz z komentarzem słownym oraz konsultacją wywołanych negatywów.
Zapraszamy również uczestników do przywiezienia własnych prac fotograficznych (wykonanych klasycznie bądź cyfrowo, w formie odbitek, wydruków jak również prezentowania za pomocą płyt CD ROM, pendrive,a poprzez projekcję za projektora) i zaprezentowania ich w celu skonfrontowania z pracami innych uczestników oraz szansą uzyskania konsultacji.
Konsultantami będą artyści fotograficy, członkowie Związku Polskich Artystów Fotografików, kuratorzy galerii fotograficznych, historycy sztuki i fotografii oraz wykładowcy na wyższych uczelniach artystycznych znani ze swej działalności na obszarze całego kraju, a więc autorytety uznane w tej dziedzinie , którzy za pomocą rozmów z autorami mogą im pomóc w dalszym rozwoju artystycznym. Konsultanci, poprzez swoje zawodowe funkcje pełnione w kraju i za granicą mają również możliwość promocji obejrzanych i docenionych fotografii.
Uczestnicy Jeleniogórskiej Wszechnicy Fotograficznej opłacają swój pobyt w miejscu spotkania - nie ponoszą kosztów konsultacji .

Koszt pobytu wynosi: 180 zł (2 noclegi i wyżywienie) lub 90 zł ( bez wyżywienia)

Program najbliższych warsztatów Jeleniogórskiej Wszechnicy Fotograficznej

Piątek, 26.06.2015 r.

godz. 15:30. – Galeria Korytarz – otwarcie wystawy absolwentów Jeleniogórskiej Szkoły Fotografii pt: „Dyplomy 2015 r.”
godz. 17:30 – obiadokolacja.
godz. 18.30– Spotkanie autorskie z artystą fotografikiem Sławojem Dubielem
godz. 20:00 - prezentacje prac uczestników (konsultacje: Adam Sobota, Janusz Nowacki, Wojciech Zawadzki, Maciej Hnatiuk, Eugeniusz Józefowski, Sławoj Dubiel ).

Sobota 27.06.2015 r.
godz. 09:00 – śniadanie
od godz. 10:00 – Fotografowanie w plenerze, wywoływanie negatywów, prowadzący : Wojciech Zawadzki.
godz. 18:00 – obiadokolacja.
godz.19:00 - prezentacje prac uczestników (konsultacje Adam Sobota, Wojciech Zawadzki, Maciej Hnatiuk, Sławoj Dubiel).

Niedziela 28.06. 2015 r.
godz. 09:00 – śniadanie
godz.10:00 – spotkanie autorskie z Tomaszem Michałowskim artystą fotografikiem, wykładowcą w Łódzkiej Szkole Filmowej na wydziale operatorskim. Fotografowanie w plenerze, prezentacje prac.

Do pobrania:
Do ściągnięcia: karta zgłoszenia


Warunkiem uczestnictwa jest odesłanie podpisanej karty zgłoszenia do dnia 22.06. 2015 r. na adres wsf.jck@ interia.pl lub : Jeleniogórskie Centrum Kultury, 58 – 500 Jelenia Góra ,ul. 1 Maja 60.

Zapraszamy do przedstawiania w czasie trwania seminarium zestawu własnych fotografii.

jck
jck

Strona główna Firma Polityka Prywatności Kontakt z nami

Design i wykonanie: Imagine Digital Arts - projektowanie stron - 2009