OD ILUSTRACJI DO ABSTRAKCJI - wystawa Galeria pod Brązowym Jeleniem
2015-05-16

OD ILUSTRACJI DO ABSTRAKCJI
Pracownia rysunku i malarstwa dla dorosłych JCK

16.05.2015, godz. 17:00
Galeria pod Brązowym Jeleniem, ul. 1 Maja 60


„Pracownia rysunku i malarstwa dla dorosłych” istnieje już od 9 lat. Okazała się być miejscem niezbędnym dla wszystkich tych, którzy poszukiwali i poszukują swojego miejsca w sztuce. Dla wielu przygoda z tą pracownią to nie tylko poznawanie języka sztuki ale przede wszystkim podążanie własną drogą, ścieżką wrażliwości i poczucia spełnienia. Odkrywanie ukochanych tematów, technik, nowych form wypowiedzi tylko po to, żeby poczuć się twórcą indywidualnej, niepowtarzalnej przestrzeni.

„Od ilustracji do abstrakcji” to podsumowanie tematów i zadań zrealizowanych w pracowni w ciągu ostatniego roku. Autorzy prac mogli czerpać inspiracje z natury, malować rzeczy przez siebie ulubione lub zmierzyć się z takimi tematami jak: „ Taniec z kolorem”, „ Jak w niebie”, „ Moje Karkonosze”, „ Te co skaczą i fruwają”, „ Ekspresje wodne”, „ Moje światy – abstrakcja”, „ Z lotu ptaka”.

Sensem naszej pracy niezmiennie pozostaje autentyzm, szczerość i kształtowanie osobowości. Najważniejszy jest człowiek, jego świat wewnętrzny, jego poszukiwanie piękna. Składanie w całość
rzeczywistości pełnej pasji, obrazów i twórczej medytacji. Czytanie świata kolorem, linią, plamą. Świata pełnego cudowności !

Autorzy prac: Zofia Herman, Wanda Kurowska, Bogusława Olszak, Barbara Podobyćko, Irena Regucka-Grała, Danuta Rychter, Krystyna Rzeczycka, Siostra Miriam, Mieczysława Skowron, Lesław Wolak, Urszula Zaremba, Elżbieta Żak
jck
jck

Strona główna Firma Polityka Prywatności Kontakt z nami

Design i wykonanie: Imagine Digital Arts - projektowanie stron - 2009