Spektakl MAK-POL
2015-04-08

08.04.2015, godz. 18:00
Sala Widowiskowa JCK, ul. Bankowa 28/30


MAKBET – William Szekspir
Dramaturgia – Paweł Pawlik
Scenografia, reżyseria – Łukasz Duda
Muzyka – Piotr Pawlak
Dźwięk – Robert Kuryś
Światło – Łukasz Izdebski
Materiały graficzne - Magdalena Rzeszutek
Produkcja: Jeleniogórskie Centrum Kultury

Obsada: Jan Łuć, Justyna Sieniuć, Małgorzata Kukiel, Aleksandra Gałka, Filip Łeszega, Martyna Gofryk, Natalia Giecewicz, Julia Byszkowska, Magdalena Mamzer, Krzysztof Nyderek, Klaudia Denderes, Szymon Stęchły, Wiktoria Jukniewicz, Sebastian Wiśniewski, Maciej Zawodny, Iga Szwed, Miłosz Kaliński

Makbet do końca jest pyszny i zadufany w sobie. Na propozycję, by poddał się, odpowiada, że to nie leży w jego naturze i woli zginąć, niż ugiąć kolan przed nowy królem, a pospólstwu służyć za przedmiot obelg i zniewagi. Jego chora ambicja i pragnienie władzy zabiły w nim uczucia wyższe, pozbawiły szacunku dla innych i dla siebie samego.
Makbet, który został wzięty na warsztat młodej grupy STA-ART, jest przede wszystkim próbą konfrontacji własnych rozważań na temat współczesnego Makbeta. To młody, polski bohater, który swoimi ambicjami i zapatrzeniem we własne ego, niesie za sobą strach i obawy o dalsze losy ojczyzny.

Bilety: 15 zł / 10 zł ulgowe do nabycia w kasie biletowej JCK przy ul. Bankowej 28/30 oraz na www.bilety.jck.pl. Kasa czynna od wtorku do piątku w godzinach 13.00 - 18.00 oraz na 2 godziny przed wydarzeniem.
jck
jck

Strona główna Firma Polityka Prywatności Kontakt z nami

Design i wykonanie: Imagine Digital Arts - projektowanie stron - 2009