JELENIOGÓRSKA WSZECHNICA FOTOGRAFICZNA
2015-02-28

Jeleniogórskie Centrum Kultury zaprasza do udziału w Jeleniogórskiej Wszechnicy Fotograficznej.

Zapraszamy do uczestnictwa w warsztatach organizowanych w ramach Jeleniogórskiej Wszechnicy Fotograficznej. Wszechnica jest otwartą formą edukacji. Zachęcamy do udziału w niej zarówno młodych ludzi z ambicjami artystycznymi , którzy rozpoczynają swoją drogę twórczą, jak również dorosłych zajmujących się fotografią - amatorów i miłośników fotografii. Propozycja skierowana jest do zainteresowanych z całej Polski, którzy pragną rozwijać i kontynuować aktywność w tej dziedzinie.
Warsztaty odbędą się w dniach 28 lutego – 01 marca 2015r. w Kopańcu w ośrodku „Farma 69”
W trakcie warsztatów odbędą się pokaz i ćwiczenia warsztatowe z wykorzystaniem obiektywów typu „tilt – schift” (pokłonów i przesuwów) służących w fotografii m. innymi do fotografowania arhitektury, kształtowania perspektywy obrazu, uzyskiwania kontrolowanej głębii ostrości. Uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania się z pracą kamerą z tym obiektywem fotografując w zaaranżowanym na miejscu studio oraz w plenerze pod okiem doświadczonego w tej dziedzinie artysty fotografika Macieja Hnatiuka.
Zainteresowanym fotografią analogową proponujemy możliwość naświetlenia przywiezionych przez siebie czarno-białych filmów, ich obróbkę chemiczną ( wywołanie) pod okiem artysty fotografika Wojciecha Zawadzkiego wraz z komentarzem słownym oraz konsultacją wywołanych negatywów.
Zapraszamy również uczestników do przywiezienia własnych prac fotograficznych (wykonanych klasycznie bądź cyfrowo, w formie odbitek, wydruków jak również prezentowania za pomocą płyt CD ROM, pendrive,a poprzez projekcję za projektora) i zaprezentowania ich w celu skonfrontowania z pracami innych uczestników oraz szansą uzyskania konsultacji.
Konsultantami będą artyści fotograficy, członkowie Związku Polskich Artystów Fotografików, kuratorzy galerii fotograficznych, historycy sztuki i fotografii oraz wykładowcy na wyższych uczelniach artystycznych znani ze swej działalności na obszarze całego kraju, a więc autorytety uznane w tej dziedzinie , którzy za pomocą rozmów z autorami mogą im pomóc w dalszym rozwoju artystycznym. Konsultanci, poprzez swoje zawodowe funkcje pełnione w kraju i za granicą mają również możliwość promocji obejrzanych i docenionych fotografii.
Uczestnicy Jeleniogórskiej Wszechnicy Fotograficznej opłacają swój pobyt w miejscu spotkania - nie ponoszą kosztów konsultacji .

Koszt pobytu wynosi:
180 zł ( 2 noclegi i wyżywienie) lub 90 zł ( bez wyżywienia)

Program najbliższych warsztatów Jeleniogórskiej Wszechnicy Fotograficznej

Piątek, 27.02.2015r.

godz. 15.30. – Galeria Korytarz – otwarcie wystawy Jacka Jaśko pt: „Pamięć miasta”
godz. 17.30 – obiadokolacja
godz. 18.30– prezentacje prac uczestników (konsultacje: Adam Sobota, Janusz Nowacki, Wojciech Zawadzki, Maciej Hnatiuk, Eugeniusz Józefowski )

Sobota, 28.02.2015r.
godz. 09.00 – śniadanie
od godz. 10.00 – Pokaz, ćwiczenie , fotografowanie prowadzący : Maciej Hnatiuk .
od godz. 10.00 – Fotografowanie w plenerze, wywoływanie negatywów, prowadzący : Wojciech Zawadzki
godz. 17.00 – Fotografowanie w studio, konsultacja wywołanych negatywów.
godz. 18.30 – obiadokolacja.
godz.19.30 - prezentacje prac uczestników (konsultacje Adam Sobota, Wojciech Zawadzki, Maciej Hnatiuk)

Niedziela, 12.10. 2014r.
godz. 09.00 – śniadanie
Fotografowanie w plenerze

Warunkiem uczestnictwa jest odesłanie podpisanej karty zgłoszenia do dnia 23.02. 2015 r. na adres wsf.jck@ interia.pl lub : Jeleniogórskie Centrum Kultury, 58 – 500 Jelenia Góra ,ul. 1 Maja 60.

Do ściągnięcia: karta zgłoszenia

Zapraszamy do przedstawiania w czasie trwania seminarium zestawu własnych fotografii.
Oczekujemy na zgłoszenia

jck
jck

Strona główna Firma Polityka Prywatności Kontakt z nami

Design i wykonanie: Imagine Digital Arts - projektowanie stron - 2009