LIGA ROCKA - polsko-niemieckie spotkania młodych muzyków
2014-11-21

21 listopada 2014, godz. 17:00
Sala Nova JCK, ul. 1 Maja 60


Wydaje się niemożliwe a jednak LIGA ROCKA weszła w 20 - ty rok swego istnienia i przez ten czas doczekała się szerokiego uznania stając się jednym z najbardziej popularnych przeglądów młodych zespołów na Dolnym Śląsku i jednym z najciekawszych w Polsce. Od pięciu lat LIGA ROCKA poszerzona o prezentacje niemieckich zespołów realizowana jest przez Jeleniogórskie Centrum Kultury przy współpracy Steinhaus e.V. Bautzen w ramach współpracy obu ośrodków kulturalnych.
Dzięki tej imprezie młodzi polscy muzycy mają możliwość pokazania się przed entuzjastyczną jeleniogórską publicznością, zaprezentowania własnej, oryginalnej twórczości we wszystkich rockowych odcieniach a także zdobycia pierwszych nagród i wyróżnień. Dzięki współpracy z Socjokulturalnym Centrum Steinhaus e.V. Bautzen sympatycy muzyki rockowej mają okazję poznać również niemieckie młode zespoły, które prezentują popularne wśród młodzieży rockowe nurty spod znaku hard core, thrash metal, progressive rock, alternative rock etc. nadając tym samym wysoki poziom imprezy.

Podczas najbliższego koncertu eliminacyjnego 21 listopada 2014 r. o godz. 17.00 w sali Novej JCK, przy ul. 1 Maja 60 wystąpią następujące zespoły:
DELAYED K (garage rock)
MOSZNA (grind/core , death metal )
ISTOTA ( rock/ metal )
WOLFRIDER (heavy metal )
AGE OF FEAR ( hard rock )
TRICHOMES ( metal/ rock )
+ gościnnie grupa z Niemiec AGE OF IGNORANCE

Partnerzy imprezy: Info Music, Fabryka Zespołów, Aquatica, Radiostacja Ulicznik Net, Magazyn Gitarzysta, Magazyn Perkusista.

Bilety w cenie 5 zł do nabycia w sekretariacie JCK przy ul. 1 Maja 60.

MOSZNA – grupa powstała stosunkowo niedawno w Kamiennej Górze z inicjatywy byłego wokalisty z zespołu Post Scriptum oraz byłego perkusisty Trepanacji. Moszna gra szeroko pojetą muzykę metalową, ale główne nurty to Goregrind, Grindcore i Death Metal. Mają na swoim koncie zaledwie kilka koncertów a w dorobku fonograficznym debiutancki krążek „Czereśniowy Tajfun”, który muzycy nagrali we własnym studiu D.I.Y.. Płyta trafiła na rynek w Tajlandii w postaci kaset wyprodukowanych i promowanych przez niezależne wydawnictwo „Sadism Merch Thailand”.
Skład zespołu:
Bartosz Mazur – śpiew; Dawid Piszczek – perkusja; Damian Łukaszewski – gitara basowa

ISTOTA – grupa powstała w lutym tego roku. W ich repertuarze jest obecny i rock alternatywny i hard rock i metal. Wszystkie składniki współczesnego rocka mają wartość samą w sobie. Najważniejsze że muzycy potrafią je zaszufladkować we własnych pomysłach tworząc tym samym własny repertuar oparty kompozycjach większości na autorskich kompozycjach gitarzysty Pawła Węcławowicza.
Wojciech Deliman - gitara basowa; Kuba Rotkiewicz – perkusja; Bartosz Szostak – śpiew, gitara rytmiczna; Paweł Węcławowicz – gitara prowadząca; Maja Mielniczyn - śpiew

WOLFRIDER – zespół powstał we Wrocławiu pod koniec 2012 roku. Po ustabilizowaniu się składu muzycy przystąpili do tworzenia własnego repertuaru, co zaowocowało nagraniem debiutanckiego materiału na płycie kompaktowej, które ukazało się z początkiem kwietnia 2014 roku. Od tamtego czasu zespół dostał się do finału Dark Promo Fest we Wrocławiu oraz otrzymał liczne przychylne recenzje od niezależnych krytyków z Europy oraz obu Ameryk. Ponadto Wolfrider trafił na płytę do legendarnego brytyjskiego „Magazynu Terrorizer”, gdzie w nakładzie 20 tysięcy CD był na jednej składance z takimi gwiazdami jak Akcept czy Overkill. Ich muzyka to energetyczna dawka heavy metalu, inspirowana klasykami zachodnich kapel. Muzycy łączą w swej muzyce moc teutońskiego grania z ułańską fantazją i finezją.
Skład zespołu:
Rafał Dębicki – śpiew; Kamil Turczynowicz – gitara; Maciej Ostropolski – gitara; Rafał Przewłocki – gitara basowa; Bartosz Dolewski – perkusja

AGE OF FEAR – zespół powstał pod koniec sierpnia 2013 roku w Kowarach przy Miejskim Ośrodku Kultury. Początkowo grali w trzy osobowym składzie – gdzie zajęli II miejsce w konkursie „Głosowisko”. Po roku koncertowania do zespołu dołączyło jeszcze dwóch muzyków. Tworzą własny repertuar oparty na klasycznym hard rocku.
Skład zespołu:
Leon Kancerek – śpiew; Michał Starak – gitara/ śpiew; Bartosz Budny – gitara/ śpiew; Marek Drozdowski – gitara basowa; Paweł Łubniewski - perkusja

TRICHOMES – powstał w listopadzie 2010 roku w Wałbrzychu, gdzie główny trzon zespołu stanowili: śpiewający basista oraz perkusista. Po krótkim czasie do zespołu dołączył jeszcze gitarzysta. Od tego momentu zaczęły się rodzić muzyczne kawałki oparte na melodyjnych oraz ciężkich gitarowych riffach. Na przestrzeni kilku lat przez skład zespołu przewinęło się kilku gitarzystów.W maju 2013 roku ukazało się debiutanckie „demo” grupy zawierające 4 utwory, które zostały nagrane w wałbrzyskim Studiu M23. Zespół chętnie występuje na żywo a ich koncerty nie pozostają bez echa.
Skład zespołu:
Łukasz Tempes – gitara basowa/ śpiew; Przemysław Palonek – gitara; Grzegorz Stawicki – perkusja; Radosław Bilecki - gitara
jck
jck

Strona główna Firma Polityka Prywatności Kontakt z nami

Design i wykonanie: Imagine Digital Arts - projektowanie stron - 2009