CZARNY TEATR
2014-10-01

Czarny teatr jest magiczną formą teatru. Aktor ubrany jest w czarny kostium (w tym przypadku wystarczą prywatne ciemne ubrania uczniów) jest niewidoczny na scenie. W zaciemnionej przestrzeni oświetlone są jedynie rekwizyty wykonane przez dzieci z jasnych materiałów. Dziecko za pomocą ruchu ożywia rekwizyty, będąc równocześnie niewidoczne na scenie. To ultrafioletowe światło daje takie możliwości. .Teatr ten ma wielkie znaczenie terapeutyczne - dzieci uciekają od swojej fizyczności, pozbawione są lęków przed występami przed publicznością, której nie widzą, przestają się wstydzić, będąc równocześnie pełnoprawnymi aktorami, reżyserami. Nie używając słów ,będąc niewidocznym animatorem-dziecko za pomocą uniwersalnego języka teatru -uzewnętrznia wiele emocji, które chce przekazać widzowi.

TERMINY ZAJĘĆ: od października 2014 do czerwca 2015, (dzień do ustalenia - do wyboru). Zajęcia trwać będą dwie godziny lekcyjne. Proponujemy następujące godziny zajęć 9:00-10:30 lub 11:00-12:30
INSTRUKTOR PROWADZĄCY ZAJĘCIA:
• poniedziałek - Diana Jąkisz - aktorka Teatru Animacji w Jeleniej Górze
OPŁATY: 4.00 zł od osoby uczestniczącej w zajęciach. Organizatorzy zapewniają wszystkie materiały potrzebne do realizacji zajęć.
WYMAGANIA OD UCZESTNIKÓW: dzieci uczestniczące w zajęciach powinny być w ciemnych ubraniach
MIEJSCE AKCJI: Jeleniogórskie Centrum Kultury ul 1-go Maja 60, Sala Nova (w podwórku)
W celu ustalenia terminu zajęć prosimy o kontakt telefoniczny z sekretariatem JCK, tel. 75 64 23 880.
Koordynator projektu: Maria Szubart

jck
jck

Strona główna Firma Polityka Prywatności RODO Kontakt z nami

Design i wykonanie: Imagine Digital Arts - projektowanie stron - 2009