DKF Klaps – przegląd filmów dla dzieci i młodzieży
2014-10-06

Pokazy nieznanych w Polsce, najnowszych filmów dla dzieci i młodzieży, m. in.: „Mój koń Avatar” (Chiny), „Syn Marii” (Iran), połączone z warsztatami plastycznymi, prowadzonymi przez ludzi filmu. Impreza zorganizowana we współpracy ze Stowarzyszeniem Filmowców Polskich i Książnicą Karkonoską. Projekcje codziennie w godz. 9.00, 11.00. Wstęp wolny.

06.10.2014, godz. 9.00 - Najnowsze produkcje animowane polskich studiów filmowych – zestaw I /64 minuty/

Se-ma-for Produkcja Filmowa Sp. z o.o. Łódź
Parauszek i przyjaciele reż. Krzysztof Brzozowski – 3 odcinki z najnowszej serii przygód zajączka Parauszka i jego przyjaciół zamieszkujących krainę zwaną „Naszym lasem”

Studio Filmów Rysunkowych Sp. z o.o. Bielsko – Biała
Kuba i Śruba reż. Marek Burda – przedstawiamy 2 odcinki serialu Porwana Królewna oraz Dwóch Jasiów i Małgosia, opowiadające o innej przygodzie tytułowych bohaterów. W każdą z przygód wpleciono elementy znanych bajek należących do europejskiej klasyki, ale żadna z tych przygód nie jest adaptacją konkretnej bajki.

Kocidrapka reż. Bronisław Zeman i Andrzej Orzechowski - film opowiada o perypetiach tytułowego kota - Kocidrapki. Przez środek posesji zbudowano autostradę. Dom znalazł się po jednej stronie drogi, a studnia po drugiej. Mieszkający tam ludzie przenieśli się w inne miejsce. W opuszczonym domu, o który opiera się ekran dźwiękochłonny, pozostał tylko kot, tytułowy Kocidrapka.

06.10.2014, godz. 11.00 - Panorama kina światowego

Mój koń Avatar
reż. Hou Keming, Liu Shen, Chiny 2012, 84’
Husile i jego biały koń o imieniu Chagan są nierozłączni. W stepach, na których żyją, krąży legenda o Obo chronionym przez konia awatara. Pewnego dnia, Husile spotyka trzech mędrców, którzy przybyli z daleka w poszukiwaniu konia awatara. Są przekonani, że Chagan jest właśnie tym koniem. Obiecują wrócić za rok, celem przeprowadzenia ceremonii reinkarnacji. Na wieść o tym, ojciec Husile postanawia przenieść się z rodziną do miasta i sprzedać Chagana. Husile i jego przyjaciele wpadają na zaskakujący pomysł pokrzyżowania planów ojca i ocalenia konia.

07.10.2014, godz. 9.00 - Najnowsze produkcje animowane polskich studiów filmowych – zestaw II /65 minut/

TV Studio Filmów Animowanych Sp. z o.o. Poznań
Baśnie i bajki polskie – to filmowa interpretacja polskich baśni i legend, każdy film wykonany jest inną techniką.
Zobaczymy 5 filmów: Kozucha Kłamczucha reż. Andrzej Kukuła, Czarne Licho reż. Robert Turło, Szewc Kopytko i Kaczor Kwak reż. Andrzej Gosieniecki, Złota jabłoń reż. Joanna Jasińska Koronkiewicz oraz Dar skarbnika reż. Robert Turło.

07.10.2014, godz. 11.00 - Panorama kina światowego

Lukka Chuppi – Gra w chowanego
reż. Vinod Ganatra 2007, Indie, 87’
Vikram i Aditya, wraz z dziadkiem spędzają wakacje w pięknym regionie Ladakh. Zaprzyjaźniają się z 10-letnim pomocnikiem kucharza o imieniu Tsering. Pewnego dnia nieznani przestępcy próbują porwać chłopca…

08.10.2014, godz. 9.00 - Najnowsze produkcje animowane polskich studiów filmowych – zestaw III /59 minut/

Studio Miniatur Filmowych Warszawa
Mami Fatale reż. serii Łukasz Kacprowicz - 3 odcinki opowieść o starszej pani, która wyjechała z miasta, żeby prowadzić sielski żywot na wsi razem z dwójką zwierzaków: Psiną i Prosięciem, a także żeby móc oddawać się swojej wielkiej pasji, jaką jest gotowanie.

Hip Hip & Hurra reż. serii Elżbieta Wąsik – 2 odcinki przygód pary detektywów - hipopotama Hip Hip oraz łasiczki Hurra, którzy rozwiązują zagadkowe wydarzenia, mające miejsce w ich miasteczku. Serial ma charakter edukacyjny i przybliża dzieciom świat przyrody, zachęca do jej obserwowania i zadawania pytań.

08.10.2014, godz. 11.00 - Panorama kina światowego

Syn Marii
reż. Hamid Jebelli, Iran 2001, 71’
Film opowiada historię chłopca, który mimo nieprzychylności ze strony ojca i babci, zaprzyjaźnia się z księdzem i jego młodszym bratem, Dzięki tej przyjaźni, uczy się tolerancji wobec chrześcijan w Iranie po rewolucji.

09.10.2014, godz. 9.00 - Najnowsze produkcje animowane polskich studiów filmowych – zestaw IV /56 minut/

Leszek Marek Gałysz
Przedszkolaki reż. Piotr Furmankiewicz, Magdalena Gałysz – będzie to 8 czterominutowych opowieści o przedszkolnym życiu, otaczającej przyrodzie, ciekawych zjawiskach i ekologii. W każdym odcinku opowiadamy jedno wydarzenie z życia przedszkolaków.

Rybak na dnie morza reż. Leszek Marek Gałysz - film stanowi nową wersję bajki o rybaku i złotej rybce. Tym razem to Złota Rybka ma trzy życzenia, a rybak je spełnia.

Szalony zegar reż. Leszek Marek Gałysz – historia czarodziejskiego zegara, który przyspieszał czas, gdy ten był niedobry, a zwalniał gdy czasy były szczęśliwe.

09.10.2014, godz. 11.00 - panorama kina światowego

Robot
reż. Rahim Behboodifar, prod. Iran 2013, 87’
W trosce o wszechstronny rozwój syna ojciec zapewnia mu dostęp do najnowocześniejszych urządzeń i gadżetów. Z czasem staje się to źródłem trudności i problemów. 12-letni Sina miesza świat gier komputerowych z rzeczywistością.

Projekcje: Sala Widowiskowa JCK, ul. Bankowa 28/30
jck
jck

Strona główna Firma Kontakt z nami

Design i wykonanie: Imagine Digital Arts - projektowanie stron - 2009