JELENIOGÓRSKA WSZECHNICA FOTOGRAFICZNA
2014-10-10

Zapraszamy do uczestnictwa w warsztatach organizowanych w ramach Jeleniogórskiej Wszechnicy Fotograficznej.
Wszechnica jest otwartą formą edukacji zachęcamy do udziału w niej zarówno młodych ludzi, którzy rozpoczynają swoją drogę twórczą, jak również dorosłych zajmujących się fotografią - amatorów i miłośników fotografii. Propozycja skierowana jest do zainteresowanych z całej Polski, którzy pragną rozwijać i kontynuować aktywność w tej dziedzinie.

Warsztaty odbędą się w dniach 10 – 12 października 2014w Kopańcu w ośrodku „Farma 69”
W trakcie warsztatów uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania się z pracą kamerą wielkoformatową, naświetlania i wywoływania klisz fotograficznych pod okiem doświadczonego w tej dziedzinie fotografa. Ważnym wydarzeniem na wszechnicy będzie spotkanie autorskie z artystą fotografikiem i podróżnikiem Markiem Arcimowiczem. Zapraszamy również uczestników do przywiezienia własnych prac fotograficznych (wykonanych klasycznie, w formie wydruku lub elektronicznej) i zaprezentowania ich w celu skonfrontowania z pracami innych uczestników oraz uzyskania konsultacji.
Konsultantami będą artyści fotograficy, członkowie Związku Polskich Artystów Fotografików, kuratorzy galerii fotograficznych, historycy sztuki i fotografii oraz wykładowcy na wyższych uczelniach artystycznych znani ze swej działalności na obszarze całego kraju, a więc autorytety uznane w tej dziedzinie, którzy za pomocą rozmów z autorami mogą im pomóc w dalszym rozwoju artystycznym. Konsultanci, poprzez swoje zawodowe funkcje pełnione w kraju i za granicą mają również możliwość promocji obejrzanych i docenionych fotografii.
Uczestnicy Jeleniogórskiej Wszechnicy Fotograficznej opłacają swój pobyt w miejscu spotkania - nie ponoszą kosztów konsultacji.
Koszt pobytu wynosi:
180 zł (2 noclegi i wyżywienie) lub 90 zł (bez wyżywienia)

Program warsztatów Jeleniogórskiej Wszechnicy Fotograficznej

Piątek - 10.10.2014 r.

godz. 15:30 – Galeria Korytarz – spotkanie przy okazji wystawy indywidualnej „Tatry” Rafała Swosińskiego towarzyszącej XVIII Biennale Fotografii Górskiej.
godz. 17:30 – obiadokolacja
godz. 18:30– prezentacje prac uczestników (konsultacje: Adam Sobota, Wojciech Zawadzki, Maciej Hnatiuk)

Sobota - 11.10.2014 r.
godz. 09:00 – śniadanie
od godz. 10:00 – „Kamera wielkoformatowa” prowadzący: Maciej Hnatiuk.
godz. 17:00 – Spotkanie autorskie z artystą fotografem i podróżnikiem Markiem Arcimowiczem
godz. 18:30 – obiadokolacja
godz.19:30 - prezentacje prac uczestników (konsultacje Adam Sobota, Wojciech Zawadzki, Maciej Hnatiuk)
godz. 19:30 – wywoływanie materiału negatywowego

Niedziela 12.10.2014 r.
godz. 09:00 – śniadanie
Fotografowanie w plenerze

Warunkiem uczestnictwa jest odesłanie podpisanej karty zgłoszenia do dnia 05.10.2014 r. na adres wsf.jck@interia.pl lub : Jeleniogórskie Centrum Kultury, 58 – 500 Jelenia Góra ,ul. 1 Maja 60.

Zapraszamy do przedstawiania w czasie trwania seminarium zestawu własnych fotografii.

jck
jck

Strona główna Firma Kontakt z nami

Design i wykonanie: Imagine Digital Arts - projektowanie stron - 2009