Koncert na flet i fortepian
2014-09-06

Wstępny program koncertu

6 września 2014, godz. 18:00
Sala Widowiskowa JCK, ul. Bankowa 28/30

Monika Kobayashi
– flet
Kamil Piotr Grabowski - fortepian

1. Gabriel Fauré – Piece na flet i fortepian.
2. Sergiej Prokofiev – Sonata nr 2 na flet i fortepian op. 94
3. Fryderyk Chopin – Ballada g – moll op. 23
- Ballada F – dur op. 38
- Nocturn c – moll op. 48. nr 1.
4. Sergiej Rachmaninov - Etude-tableau fis-moll op. 39 nr 3
- Moment Musical op.16 nr. 3
5. J. S. Bach – Chaconne in d minor (Transcribed for the Piano by Ferruccio B. Busoni)

Kamil Piotr Grabowski – fortepian
Pochodzący z Jeleniej Góry artysta , absolwent PSM I i II stopnia im. S.Moniuszki w Jeleniej Górze, Akademii Muzycznej im. K.Lipińskiego we Wrocławiu doktorant Akademii Muzycznej im. G.i K. Bacewiczów w Łodzi. Uczestnik i laureat wielu krajowych i międzynarodowych konkursów pianistycznych. Aktywny pedagog. Jego koncert w Jeleniej Górze jest podziękowaniem za wsparcie w karierze artystycznej.

Monika Kobayashi – flet
Urodziła się we Wrocławiu i w tym mieście ukończyła Liceum Muzyczne im. Karola
Szymanowskiego. W 1993 r. obroniła dyplom studiów magisterskich w klasie fletu na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Swoje umiejętności doskonaliła na kursach mistrzowskich i interpretacyjnych u wybitnych flecistów, m. in. u A. Nicoleta i Ph. Bernolda. Przez wiele lat koncertowała na terenie Południowej Wielkopolski z różnymi zespołami instrumentalnymi i instrumentalno-wokalnymi, najczęściej z Kameratą Ostrowską. Współpracowała z rozmaitymi orkiestrami i chórami, m.in. z Kapelą Świętogórską w Gostyniu, brała udział w licznych festiwalach i projektach artystycznych z udziałem cenionych solistów i aktorów oraz w prawykonaniach dzieł
współczesnych kompozytorów. Za swoją działalność muzyczną otrzymała w r. 2001 od Prezydenta Miasta Ostrowa Wielkopolskiego tytuł „Osobowość Ostrowskiej Kultury”. Ostatnie trzy lata występowała na Mazowszu z zespołem Espressione.
Artystka swobodnie porusza się w kanonie kameralistyki fletowej od baroku po czasy
współczesne, w jej repertuarze znajdziemy zarówno najsłynniejsze sonaty z basso continuo (Bach,Telemann, Haendel), utwory kompozytorów francuskich na flet i fortepian (Faure, Taffanel, Poulenc), duety fletowo-gitarowe (Piazzolla, Pujol), jak i polską muzykę XX w. (Szeligowski).
Nieobca jest jej również improwizacja w poezji śpiewanej i z twórcami tego gatunku chętnie nagrywa płyty („DGD”, „Wyspa”).
Od r. 1991 Monika Kobayashi nieprzerwanie uprawia także działalność pedagogiczną. Prowadziła klasy fletu w szkołach muzycznych I i II st. w Ostrowie Wlkp., Jarocinie, Sierpcu, Rypinie, a obecnie w Legnicy. W wolnych chwilach zajmuje się muzykoterapią.

- wstęp wolny -
jck
jck

Strona główna Firma Kontakt z nami

Design i wykonanie: Imagine Digital Arts - projektowanie stron - 2009