Liga Rocka WIELKI FINAŁ!
2019-04-29

Festiwal Liga Rocka ma 25 lat

⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️

17 maja 2019 / Błonia Jeleniogórskie! / Już od 17:00
MUSISZ TAM BYĆ

To wręcz niewiarygodne, że już ćwierć wieku minęło od czasu kiedy Jerzy Karmiński wymyślił i zorganizował w jeleniogórskim MOK-u pierwsze rockowe zawody (1995 r.). Od tego czasu przez scenę sali „Nova” Jeleniogórskiego Centrum Kultury przewinęła się niezliczona ilość rozpoczynających swoją karierę muzyków a na widowni kolejne pokolenia jeleniogórzan przeżywały swoje koncertowe inicjacje. Niezwykłe, że rockowy klimat pierwszych imprez właściwie przetrwał do dzisiaj, chociaż kiedy festiwal powstawał, większości obecnych fanów jeszcze nie było na świecie. To piękne, szczególnie w czasach postępującej komercjalizacji i zalewu muzyki o „oczach zielonych” w „majteczkach w kropeczki” !
Popularna „Liga” od wielu lat proponuje entuzjastom muzyki rockowej unikatową miksturę energetycznych brzmień, często ważnego przekazu oraz jedynej w swoim rodzaju „bezspinkowej” atmosfery, która jeszcze długo po koncercie sprawia, że jest się po jasnej stronie mocy. Koncerty eliminacyjne to wybuchowa mieszanka prądów i stylów muzycznych prezentowanych nie tylko przez polskie ale również przez niemieckie grupy, które od kliku lat dzięki współpracy z naszymi przyjaciółmi ze „Steinhaus” e.V. Bautzen, dostarczają nam dodatkowej porcji muzycznych emocji i pozwalają na zawarcie transgranicznych muzycznych przyjaźni. Tak jest od lat i tak było w sezonie 2018/2019 w którym organizatorzy z pośród czterdziestu zgłoszonych do eliminacji zespołów wybrali dwadzieścia.

W kolejnych odsłonach zagrali:
21.09.2018 - METABOLIC, AVERSJA, SNOW BLIND, SKØV, FRANKENSTEIN CHILDREN,
23.11.2018 - PROJEKT ŻELBET, DOBS, CYNAMONOWY OGRÓD, CHAPTER ONE, SMOHLE
01.03.2019 - HARD RIDER, DREAM ATLAS, WARHLACK, NECROMASTER, ROYAL BEGGARS, ASYL FOR INSANE,
12.04.2019 - OTHIS, FEVER, HEADSHOT FIVE, LESS IS LESSIE, JITTER FLOW, LAST CAREES

Rozrzut gatunkowy był ogromny, stąd też wybór nie był łatwy, tym bardziej iż każda grupa prezentowała naprawdę wysoki poziom. Ostatecznie jury zakwalifikowało do finału 5 zespołów: Frankenstein Children, Projekt Żelbet, Cynamonowy Ogród, Dream Atlas oraz Less Is Lessie.
Wybrańcy „powalczą” o uznanie w oczach profesjonalnego jury (w składzie: Roman Rogowiecki, Mietek Jurecki, Grzegorz Kupczyk, Tomasz Rogula), które przyzna nagrodę główną w postaci czeku o wartości 5.000 złotych i sesji nagraniowej w „TR Studio”.
Czekają nas więc wyjątkowe emocje i masa znakomitej zabawy. Zróżnicowany i znakomity program finalistów oraz koncert gościnnie grającej niemieckiej grupy „Age Of Unrest” gwarantują, że już od 17.00 na scenie będzie prawdziwy „ogień”. Jeśli dodamy, że w programie pojawi się nasz, kultowy, jeleniogórski „Leniwiec” (podobnie jak Liga świętujący swój jubileusz ćwierćwiecza) i supergrupa „NOCNY KOCHANEK” możemy być pewni: jeleniogórskie błonia zadrżą w posadach

Musicie więc tam być.
W piątek 17 maja od godziny 17.00
Na XXV Finale Jeleniogórskie Ligi Rocka.


jck
jck

Strona główna Firma Polityka Prywatności RODO Kontakt z nami

Design i wykonanie: Imagine Digital Arts - projektowanie stron - 2009