DKF Klaps - Maj 2019
2019-05-01

Zapraszamy na DKF Klaps w miejscu: maj!

Poniżej repertuar z opisami filmów:

7.5. Ciemno, prawie noc r. Borys Lankosz. Polska 2019. 114 min.
Ekranizacja głośnej, uhonorowanej nagrodą literacką NIKE powieści Joanny Bator. Kiedy Wałbrzychem wstrząsa seria tajemniczych zaginięć dzieci, do miasta przybywa dziennikarka Alicja Tabor (Magdalena Cielecka). Powracająca po latach w rodzinne strony, nieustępliwa reporterka chce poznać rodziny zaginionych i rozwikłać zagadkę, wobec której nawet policja okazuje się bezsilna. W trakcie prywatnego śledztwa Alicja – dość nieoczekiwanie – wpada na trop dramatycznych wydarzeń, które swój początek miały dekady temu.  Dążąc do odkrycia prawdy, dziennikarka będzie musiała stawić czoła nowemu zagrożeniu oraz temu, przed czym uciekała przez całe dorosłe życie – tajemnicy swojego dzieciństwa i szokującym sekretom własnej rodziny.

14.5. Heavy Trip r. Juuso Laatio, Jukka Vidgren. Finlandia / Norwegia 2018. 92 min.
Każdy ma swojego lwa, z którym musi się zmierzyć – oto życiowa mądrość przekazana głównemu bohaterowi przez rezydenta szpitala psychiatrycznego, będąca zarazem mottem dzieła. Jeśli dla twórców "Heavy Trip" owym lwem miało być nakręcenie filmu, to udało im się wyjść ze starcia cało, choć nie obeszło się bez kilku zadrapań. Niedociągnięcia scenariuszowe rekompensuje na szczęście humor, a choć niektóre żarty przekraczają granicę dobrego smaku, historia blackmetalowej kapeli z małego miasteczka gdzieś na północy Finlandii świetnie sprawdza się jako feel good movie. Widz wychodzi z seansu zrelaksowany i nabuzowany pozytywną energią.

21.5. Kapitan (Der Hauptmann) r. Robert Schwentke. Niemcy 2017. 118 min.
Młody niemiecki żołnierz, dezerter, chcąc ratować życie jest zmuszony do ucieczki przed nazistowskimi prześladowcami. Na swojej drodze w opuszczonym samochodzie znajduje mundur wysoko postawionego kapitana Luftwaffe. Zmiana tożsamości to dla niego nie tylko szansa na przetrwanie, ale i początek przemiany z niedoszłej ofiary w bezwzględnego kata.

28.5. Ogród rodzinny. Dezerter (Zahradnictvi: Dezerter) r. Jan Hrebejk. Czechy 2017. 115 min.
Akcja drugiej części rodzinnej sagi Jana Hřebejka i Petra Jarchovskiego dzieje się w 1948 roku, kiedy komuniści przejęli w Czechach pełną władzę, i w następujących później latach stalinizmu. Komunistyczny pucz rozwiał marzenia o spokojnym, szczęśliwym życiu po wojnie. Mąż jednej z trzech sióstr poznanych w pierwszej części trylogii otwiera w centrum Pragi luksusowy salon fryzjerski „Valentino”, licząc, że będzie cieszył się taką samą renomą jak w czasach przedwojennych. Jest to rodzinny interes – zatrudnia w nim obie siostry swojej żony. Po komunistycznym puczu jednak traci nie tylko cały swój majątek, lecz także honor i nadzieję, które udało mu się zachować nawet w obozie. Brutalna polityka totalitarnego systemu w nieludzki sposób wkracza w życie prywatne i właśnie pod jej presją krystalizują się na nowo rodzinne relacje.
Kinonagranicy.pl


jck
jck

Strona główna Firma Polityka Prywatności RODO Kontakt z nami

Design i wykonanie: Imagine Digital Arts - projektowanie stron - 2009