Letnie Warsztaty Artystyczne dla Dzieci
2019-05-06

Letnie Warsztaty Artystyczne dla Dzieci organizowane przez Jeleniogórskie Centrum Kultury odbędą się w terminie od 24 czerwca do 23 sierpnia 2019 (łącznie 9 tygodni) w godzinach od 8:00 do 16:00. Warsztaty planowane są dla 32-osobowej grupy dzieci w wieku 6 – 10 lat.

Zapisy rozpoczynamy w dniu 6 maja (tj. poniedziałek) o godz. 9.00 w sekretariacie JCK przy ul. 1 Maja 60 (sekretariat czynny jest w godzinach 8.00 – 19.00). Decyduje kolejność zapisów, gwarancją uczestnictwa dziecka w warsztatach jest dokonanie wpłaty. Wpłata powinna być uiszczona przy zapisie – w całości za wszystkie tygodnie, na które zostanie zapisane dziecko. Nie uwzględniamy zapisów bez wpłat.

Cena za jeden tydzień wynosi 150,00 PLN, natomiast dla dzieci legitymujących się Jeleniogórską Kartą Dużej Rodziny – 80,00 PLN. Dziecko można zapisać na dowolną liczbę warsztatów.

Bazując na dotychczasowym doświadczeniu każdy tydzień poświęcony jest innemu tematowi – związanemu ze sztuką, ekologią, turystyką, historią. W zależności od potrzeb można zapisać dziecko na dowolny tydzień. Organizatorzy dołożą wszelkich starań aby program był dla dzieci atrakcyjny, a zajęcia merytoryczne przeprowadzone przez fachowców i specjalistów były na wysokim poziomie. Czas wakacji to również czas wypoczynku, bezpiecznej zabawy, radości.

W miesiącu lipcu tradycyjnie już oferujemy naszym dzieciom filmy w ramach Dziecięcego Klubu Dyskusyjnego. Filmy te będą też mogły zobaczyć dzieci z miasta (cena 5,00 zł)
W każdy CZWARTEK organizujemy wycieczkę autokarową, podczas której dzieci będą uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych


Tydzień pierwszy
24 – 28 czerwca 2019
Eksplozja kolorów

Tydzień drugi
1 – 5 lipca 2019
Wojna owoców z warzywami

Tydzień trzeci
8 – 12 lipca 2019
Nasi koledzy, nasze koleżanki – warsztat o tolerancji i zrozumieniu inności

Tydzień czwarty
15 – 19 lipca 2019
Historia ceramicznej miseczki

Tydzień piąty
22 – 26 lipca 2019
Wio, koniku

Tydzień szósty
29 lipca - 2 sierpnia 2019
Skarby Ziemi – skały Karkonoszy

Tydzień siódmy
5 – 9 sierpnia 2019
Zamki w Dolinie Bobru

Tydzień ósmy
12 – 16 sierpnia 2019
Od ziarenka do bochenka

Tydzień dziewiąty
19 – 23 sierpnia 2019
Ćwicz z nami - ruszaj się, trzymaj krzepę, nie daj się


Opis warsztatów:

Tydzień pierwszy (24 – 28 czerwca 2019) - Eksplozja kolorów
To warsztat poprowadzony przez artystę plastyka Edytę Kullę. Zwrócenie uwagi dzieci na to, jak ważne są w naszym życiu kolory. Warsztat o tym, czego możemy nauczyć się od natury. Warsztat plastyczny z licznymi eksperymentami i zabawami kolorem. Pewne jest to, że podczas tego warsztatu dzieci będą radośnie i niezwykle barwnie pobrudzone.
27 czerwca - wycieczka do Rzeszówka

Tydzień drugi (1 – 5 lipca 2019) - Wojna owoców z warzywami
Owoce i warzywa jako materiały do tworzenia kompozycji plastycznych. Maski, portrety a’la Giuseppe Arciboldo, struktury i formy owoców i warzyw jako elementy odbijanych pieczątek. Uzupełnieniem tych działań będzie warsztat kulinarny, bo przecież owoce i warzywa służą i do tego.
4 lipca - wycieczka do Rybnicy

Tydzień trzeci (8 – 12 lipca 2019) - Nasi koledzy, nasze koleżanki – warsztat
o tolerancji i zrozumieniu inności
Osoby niepełnosprawne - niewidome, głuchonieme, niepełnosprawne fizycznie, które funkcjonują również w świecie dzieci. Posługują się kodami (język migowy, alfabet Braila) które są niezrozumiałe dla dzieci. Będziemy rozmawiać z fachowcami, którzy przygotują dla nas ciekawe warsztaty próbujące zrozumieć świat inności.
11 lipca - wycieczka do Wrzeszczyna

Tydzień czwarty (15 – 19 lipca 2019) - Historia ceramicznej miseczki
Ten warsztat przygotowuje dla nas artysta ceramik Mirosław Kulla. Chcemy podczas warsztatu zapoznać dzieci z procesem powstawania przedmiotu z gliny. Technologia ta może wydawać się prosta – lecz krok po kroku chcemy zapoznać dzieci z technologią powstania naczyńka z gliny. Od wydobycia gliny, poprzez projektowanie, lepienie, suszenie, szkliwienie i wreszcie sposoby użytkowania. Chcemy uczulić dzieci na wyjątkowość tworzonych przez siebie przedmiotów. Przy okazji krótka historia ceramiki.
18 lipca - wycieczka do Radzimowic

Tydzień piąty (22 – 26 lipca 2019) - Wio, koniku
To ulubiony przez dzieci temat. Liczne realizacje plastyczne dotyczące tego szlachetnego zwierzęcia, ale też wiedza którą dzieci zdobędą podczas tego warsztatu to główne zadanie prowadzących warsztat. Oczywiście nie może zabraknąć spotkania z żywymi konikami i jazd konnych
25 lipca - wycieczka do Wojciechowa

Tydzień szósty (29 lipca – 2 sierpnia 2019) – Skarby ziemi
Podczas tego tygodnia dowiemy się nieco o naturalnych „skarbach” ziemi. Poszukamy ciekawych kamieni, spróbujemy je wykorzystać do celów ozdobnych. Zobaczymy z jakich skał zbudowane jest pasmo górskie Karkonoszy. Zwiedzimy dawną kopalnię rud cynku i kobaltu spacerując podziemną trasą: sztolnie św. Leopolda i św. Jana w Krobicy oraz posmakujemy największego skarbu Ziemi - WODY w Pijalni Wód w Hali Spacerowej.
1 sierpnia - wycieczka do Krobicy i Świeradowa Zdroju.

Tydzień siódmy (5 – 9 sierpnia 2019) – Zamki w Dolinie Bobru
Podczas tego tygodnia „poczujemy się” księżniczkami i rycerzami na zamkach min. Paulinum, Wojanów, Łomnica, Lenno. Obejrzymy wnętrza, posiedzimy w przypałacowych ogrodach, zabawimy się w architektów i stworzymy własną wizję zamków (szkice, makietyz kartonów).
8 sierpnia - wycieczka do Wlenia

Tydzień ósmy (12 – 16 sierpnia) – Od ziarenka do bochenka
Z tym hasłem Z Czarciego Młyna proponujemy warsztaty pieczenia chleba, podczas których:
- poznamy najstarszy pracujący młyn wodny,
- poznamy tajemnice receptur i sposoby wypiekania chleba,
- nauczymy się sporządzać zakwas i tworzyć idealne ciasto.
Poczujemy również smak ciasta piernikowego i podczas warsztatów przepięknie ozdobimy pierniczki.
W tym tygodniu planujemy dwie wycieczki: 13 sierpnia - Czerniawa Czarci Młyn,
14 sierpnia - Trzcińsko

Tydzień dziewiąty (19 – 23 sierpnia 2019) – Ruszaj się – ćwicz, trzymaj krzepę, nie daj się
Tradycyjnie ostatni tydzień letnich warsztatów poświęcimy aktywności fizycznej. Pod okiem specjalisty wychowania fizycznego będą zabawy i zawody sportowe, gry zespołowe, zajęcia zręcznościowe, poznamy zasady tai- chi.
22 sierpnia - wycieczka do Nowego Kościoła - poszukiwanie agatów.


Uwaga! Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmian miejsc wycieczek.

DKF na wakacje – projekcje w środy, godz. 10.00

Karnet na wszystkie projekcje: 20 zł. - płatny dla dzieci nie uczestniczących w warsztatach
Wejściówka: 5 zł. - płatna dla dzieci nie uczestniczących w warsztatach


26.6. Władcy przygód. Stąd do Oblivio r. Tomasz Szafrański. Polska 2019. 101 min.
Jedno przypadkowe spotkanie, próba porwania, szalony lot na własnoręcznie skonstruowanej machinie i ucieczka przed Łowcami Głów z Oblivio – czy to brzmi jak normalny dzień w życiu przeciętnego nastolatka? Franek i Izka – główni bohaterowie filmu – odkryją, że nie trzeba być superbohaterem, aby przeżyć superprzygodę. Uruchamiając tajemniczy gramofon, przypadkiem sprowadzą do ziemskiego wymiaru Eddiego – uciekiniera z krainy Oblivio. Skierują tym samym na siebie gniew Łowców Głów, którzy za wszelką cenę będą chcieli ukarać zbiega. "Za wszelka cenę" oznacza, że nie zawahają się zdeatomizować każdego, kto stanie im na drodze. Czy Frankowi i Izce uda się uratować Eddiego? Czy ich przyjaźń przetrwa pomimo problemów, które czekają ich po drodze?
Filmweb.pl

3.7. Asterix i Obelix. Tajemnica magicznego wywaru (Asterix – Le secret de la potion magique) r. Louis Clichy, Alexandre Astier. Francja 2018. 85 min. Film animowany
Po pechowym upadku z drzewa, podczas zbiorów jemioły, druid Panoramiks postanawia przejść na emeryturę. Wcześniej jednak musi zadbać o bezpieczeństwo wioski i znaleźć dla siebie godnego następcę. W towarzystwie Asteriksa i Obeliksa wyrusza więc w świat, w poszukiwaniu młodego utalentowanego druida, któremu mógłby powierzyć tajemnicę magicznego wywaru. Tymczasem o problemach Galów dowiadują się ich najwięksi wrogowie. Dowodzeni przez Juliusza Cezara i złego druida Sulfuriksa, Rzymianie wymyślają intrygę, która pozwoli im zdobyć przepis na eliksir siły. Tak rozpoczyna się wielka, zaczarowana przygoda – prawdziwy kocioł śmiechu i zaskakujących zdarzeń!
Filmweb.pl

10.7. Mia i biały lew (Mia et le lion blanc) r. Gelles de Maistre. Francja 2018. 98 min.
Dzieciństwo 10-letniej dziewczynki o imieniu Mia zmienia się w wielką przygodę, kiedy jej rodzice postanawiają przenieść się z zatłoczonego Londynu do Afryki, aby w jej sercu prowadzić niezwykłą farmę. Pewnego dnia na świat przychodzi na niej piękne i jedyne w swoim rodzaju białe lwiątko o imieniu Charlie. Tak zaczyna się historia zdumiewającej przyjaźni między dziewczynką i wyjątkowym zwierzęciem, którzy wspólnie wychowują się w najbardziej malowniczym zakątku Ziemi. Kiedy Mia kończy 14 lat, a Charlie dorasta i staje się potężnym lwem, jej ojciec podejmuje dramatyczną decyzję. Dziewczynka będzie musiała pożegnać się ze swoim dzikim przyjacielem raz na zawsze. Mia za nic w świecie nie chce na to pozwolić. Próbując uratować Charliego, decyduje się na ucieczkę w nieznane. Wspólnie z białym lwem opuszcza rodzinną farmę i wyrusza na poszukiwanie nowego domu dla przyjaciela. Tak oto zaczyna się decydujący test ich przyjaźni i najbardziej niesamowita przygoda w życiu Mii i potężnego króla zwierząt.
Filmweb.pl

17.7. Łowcy czarownic (Zlogonje) r. Rasko Miljkovic. Serbia 2018. 86 min.
Jovan ma dwa oblicza. W dzień jest nieśmiałym i zamkniętym w sobie chłopcem z niepełnosprawnością a w nocy przeistacza się w Cienia – nieustraszonego superbohatera. Gdy w klasie Jovana pojawia się nowa koleżanka – buntownicza i krnąbrna Milica -  między dziećmi nieoczekiwanie rodzi się przyjaźń. Jovana i Milicę łączy wspólne wyzwanie: konieczność pokonania czarownicy, która opętała umysł ojca dziewczynki. W trakcie przygotowań do starcia z wrogiem, chłopiec uczy sięę pokonywać swoje słabości i być superbohaterem również za dnia.  Czy Jovan zdoła otworzyć się na świat? Czy przyjaciołom uda się zmierzyć z wiedźmą i uratować dorosłych przez zagrożeniem? 
Filmweb.pl

24.7. Mirai (Mirai no Mirai) r. Mamoru Hosoda. Japonia 2018. 100 min. Film animowany
5-letni Kun nie radzi sobie z zazdrością po pojawieniu się w domu młodszej siostry. Wbrew oczekiwaniom rodziców nie darzy małej Mirai miłością i nie kryje swojej frustracji. Niespodziewanie odkrywa, że ogród obok domu umożliwia podróże w czasie i spotkania z krewnymi z przeszłości lub przyszłości. Daje to początek niezwykłej przygodzie, w czasie której Kun lepiej poznaje dzieje własnej rodziny. Obserwuje dziadka, którego pasją były motocykle, mamę, która – zupełnie tak jak on – nie lubiła podporządkowywać się woli dorosłych oraz swoją nastoletnią siostrę. Czy te spotkania pozwolą Kunowi nauczyć się empatii, równowagi oraz wrażliwości na innych?
Filmweb.pl

31.7. Chłopiec z burzy (Storm Boy) r. Shawn Seet. Australia 2019. 99 min.
Kilkuletni Michael mieszka z tatą w małej chatce nad brzegiem oceanu. Pewnego dnia podczas zabawy na plaży znajduje trzy osierocone ma­lutkie pelikany. Tak zaczyna się niezwykle wzruszająca, pełna humoru i przygód opowieść o przyjaźni chłopca z jednym z pelikanów, zwanym Panem Percivalem. Historia o tym, jak wiele potrafią sobie dać i jak wiele mogą się od siebie nauczyć. Mozolna nauka latania, walka z kłusownikami polującymi na nadmorskie ptaki i niekończące się wspólne wygłupy, zacieśniają niezwykłą więź między Michaelem a zwierzęciem. W końcu jednak przychodzi moment, gdy pelikan dorasta, a chłopiec musi opuścić domek na plaży. Czy ich przyjaźń jest w stanie przetrwać? Po wielu latach zamożny biznesmen Michael Kingsley (Geoffrey Rush) powraca w rodzinne strony, by opowiedzieć swojej ukochanej wnuczce o niezwykłym przyjacielu z dzieciństwa. Stojąc u progu życiowych podsumowań rozumie, że to nie rodzinna fortuna, ale ta niezwykła opowieść jest czymś najcenniejszym, co może przekazać Madeline.
Filmweb.pl


jck
jck

Strona główna Firma Polityka Prywatności RODO Kontakt z nami

Design i wykonanie: Imagine Digital Arts - projektowanie stron - 2009