FERIE ZE SZTUKĄ w JCK - UWAGA! AKTUALIZACJA!
2019-01-28

FERIE ZE SZTUKĄ
Jeleniogórskie Centrum Kultury
28 stycznia – 8 lutego 2019


Artystyczne zajęcia dla dzieci w wieku 6 – 10 lat. Proponowana forma warsztatów artystycznych przeznaczona jest dla dzieci aktywnych, ciekawskich, kreatywnych.

Program:
Od kilkunastu lat podczas zimowego wypoczynku proponujemy zajęcia pod hasłem „Wielkie dzieła sztuki w wykonaniu wielkich małych artystów”. Zajęcia edukacyjne prowadzone w formie warsztatowej mają za zadanie przybliżyć dzieciom wielkich artystów i ich dzieła, pokazać technikę i materiały, z jakich zostały wykonane prace plastyczne. Ta kreatywna zabawa przynosi zaskakujące efekty. Dzieci nie są oczywiście kopistami, chociaż podejmują tematy, czy też bawią się techniką mistrzów. Przez lata zaobserwowaliśmy, jak niezwykła jest to zabawa i z całą pewnością taka forma propagowania historii sztuki wydaje się być niezwykle udana. W tym roku mali artyści w pierwszym tygodniu ferii poznają sztukę starożytnego Egiptu, Grecji oraz Chin, natomiast w drugim tygodniu ferii dzieci poznają takich artystów jak: Paul Klee, Claude Monet i Leonardo da Vinci. To historia sztuki w pigułce. Zabawa nie tylko dla utalentowanych plastycznie - zabawa dla wszystkich ciekawych świata.

W czwartki planowane są wycieczki autokarowe, w środy dzieci udadzą się do kina przy ul. Bankowej.

BRAK WOLNYCH MIEJSC, MOŻNA ZAPISAĆ SIĘ TYLKO NA LISTĘ REZERWOWĄ
Zapisy rozpoczęliśmy w dniu 17 grudnia 2018 od godziny 9.00 w sekretariacie JCK przy ul. 1 Maja 60 (sekretariat czynny jest w godzinach 8.00 –19.00) Decydowała kolejność zapisów, a gwarancją uczestnictwa dziecka w zajęciach było dokonanie wpłaty. Cena za tydzień pobytu dziecka wyniosła 150.00 PLN, dla dzieci legitymujących się aktualną Kartą Dużej Rodziny – 80.00 PLN.


Inne ważne informacje dla Rodziców:

1. Ramowy rozkład dnia :

8.00 - 9.00 – zbiórka dzieci w JCK
9.00 - 11.30 – zajęcia merytoryczne
12.00 - 12.45 – obiad i odpoczynek poobiedni
13.00 - 15.00 – zajęcia merytoryczne
15.00 - 16.00 – rozejście się dzieci do domów

2.Rodzice zobowiązani są do zabezpieczenia dzieciom drugiego śniadania i picia.
3.Nie pozwalamy dzieciom wychodzić podczas zajęć do sklepów.
4.Ze względu na liczne zajęcia plastyczne prosimy o ochronne ubranko dla dzieci.
5.Zaplanowane na każdą środę pokazy filmowe otwarte są również dla dzieci
z miasta. Godzina rozpoczęcia seansu - 10.30. Wstęp 5 PLN, seanse odbywać się będą w sali widowiskowej JCK przy ul. Bankowej 28/30.

UWAGA! AKTUALIZACJA!
_____________________________________________________________

31 stycznia 2019r. - wycieczka do Ekomuzeum Tkactwa oraz Naturalnego Barwienia Tkanin w Chrośnicy.

Wieś słynąca z przedwojennej historii która zapisała się jako prężny ośrodek tkactwa chałupniczego. W starej, niezwykle urokliwej stodole można zobaczyć sprzęty związane z tkactwem, stare maszyny przędzalnicze oraz różne przykłady tkanin. Kolejnym atutem i atrakcją tego miejsca jest, ulokowany na samym początku wsi, ogródek barwierski.

Opis warsztatów:

podczas warsztatów zasmakujemy historii i tradycji tkackiej w połączeniu z twórczą zabawą na hula-hop. Poznamy naturale i metody barwienia tkanin – z jakich roślin i w jaki sposób można pozyskać barwniki, doświadczymy tradycyjnej obróbki naturalnych włókien, poznamy jak działa warsztat tkacki.
Własnoręcznie utkamy łapacze waszych snów, a może marzeń… przybliżymy różne formy tkaniny artystycznej. Zwiedzimy Ekomuzeum Tkactwa i Barwienia Naturalnego w Chrośnicy. Zostaniemy ugoszczeni smacznym poczęstunkiem.

Wyjazd z Jeleniej Góry o godzinie 9.00 powrót ok 14.00
____________________________________________________________

07 luty 2019 wycieczka do Muzeum Ziemi Juna - Strażnica Walońska w Szklarskiej Porębie
9.00 Wyjazd z Jeleniej Góry


9.30 – 11.00 Spacer z parkingu przy Wodospadzie Szklarki Szlakiem Walońskim do Muzeum Ziemi JUNA w Szklarskiej Porębie. Po drodze zwiedzanie atrakcji Chybotek, Grób Karkonosza i Złoty Widok, a także wprowadzenie do tematu Walonów i Ducha Gór.

11.00 – 13.30 Zwiedzanie i warsztaty w Muzeum Ziemi JUNA. W programie 3 części: zwiedzanie ekspozycji z przewodnikiem, warsztaty z płukania złota przy pomocy specjalistycznych misek oraz warsztaty z rozpoznawania minerałów i ich wykorzystania w codziennym życiu. Podczas ostatnich zajęć dzieci wykonają samodzielnie pejzaż geologiczny, który jako pamiątkę zabiorą ze sobą. W Muzeum znajduje się również sklep, gdzie można nabyć drobne upominki z minerałów.

13.30 Wyjazd ze Szklarskiej Poręby do Jeleniej Góry

___________________________________________________________

DKF dla dzieci podczas ferii zimowych - środa godzina 10.30

30.01.2019 Klakson i spółka (90minut) – animowana komedia dla dzieci

W świecie zamieszkałym przez auta, pewna mała taksówka o imieniu TAXI wiedzie skromne życie w wielkim mieście marząc o przygodach , przyjaźni i sławie. TAXI będzie musiał przeciwstawić się bandzie wrednych ciężarówek i ruszyć z odsieczą pięknej czerwonej wyścigówce. Film o szlachetności , odwadze i wartości jaką stanowi przyjaźń.

06.02.2019 Sekretny świat kotów (105 min)-film animowany

Koty też posiadają swoje tajemnice i mityczne krainy. Mały kotek Oskar chce wybrać się do Miaukocji, bo o niej marzą wszystkie koty . Komedia pełna przygód stawia też ważne pytanie dotyczące marzeń i mitów


jck
jck

Strona główna Firma Polityka Prywatności RODO Kontakt z nami

Design i wykonanie: Imagine Digital Arts - projektowanie stron - 2009