FERIE ZE SZTUKĄ w JCK
2018-12-17

FERIE ZE SZTUKĄ
Jeleniogórskie Centrum Kultury
28 stycznia – 8 lutego 2019


Artystyczne zajęcia dla dzieci w wieku 6 – 10 lat. Proponowana forma warsztatów artystycznych przeznaczona jest dla dzieci aktywnych, ciekawskich, kreatywnych.

Program:
Od kilkunastu lat podczas zimowego wypoczynku proponujemy zajęcia pod hasłem „Wielkie dzieła sztuki w wykonaniu wielkich małych artystów”. Zajęcia edukacyjne prowadzone w formie warsztatowej mają za zadanie przybliżyć dzieciom wielkich artystów i ich dzieła, pokazać technikę i materiały, z jakich zostały wykonane prace plastyczne. Ta kreatywna zabawa przynosi zaskakujące efekty. Dzieci nie są oczywiście kopistami, chociaż podejmują tematy, czy też bawią się techniką mistrzów. Przez lata zaobserwowaliśmy, jak niezwykła jest to zabawa i z całą pewnością taka forma propagowania historii sztuki wydaje się być niezwykle udana. W tym roku mali artyści w pierwszym tygodniu ferii poznają sztukę starożytnego Egiptu, Grecji oraz Chin, natomiast w drugim tygodniu ferii dzieci poznają takich artystów jak: Paul Klee, Claude Monet i Leonardo da Vinci. To historia sztuki w pigułce. Zabawa nie tylko dla utalentowanych plastycznie - zabawa dla wszystkich ciekawych świata.

W czwartki planowane są wycieczki autokarowe, w środy dzieci udadzą się do kina przy ul. Bankowej. Szczegóły (repertuar filmowy oraz plan wycieczki) przedstawimy ok. 10 stycznia 2019.

Zapisy rozpoczynamy w dniu 17 grudnia 2018 od godziny 9.00 w sekretariacie JCK przy ul. 1 Maja 60 (sekretariat czynny jest w godzinach 8.00 –19.00) Decyduje kolejność zapisów, a gwarancją uczestnictwa dziecka w zajęciach jest dokonanie wpłaty .Cena za tydzień pobytu dziecka wynosi 150.00 PLN, dla dzieci legitymujących się aktualną Kartą Dużej Rodziny – 80.00 PLN. Możemy dokonywać również zapisów telefonicznych (w dniu 17 grudnia takich zapisów dokonujemy od godz. 12.00). Po dokonaniu zapisu telefonicznego należy niezwłocznie przelać wymaganą kwotę na nasze konto (www.jck.pl, zakładka: kontakt z nami) z adnotacją: Ferie ze sztuką, imię i nazwisko dziecka oraz planowany tydzień ferii - pierwszy lub drugi.

Inne ważne informacje dla Rodziców:

1. Ramowy rozkład dnia :

8.00 - 9.00 – zbiórka dzieci w JCK
9.00 - 11.30 – zajęcia merytoryczne
12.00 - 12.45 – obiad i odpoczynek poobiedni
13.00 - 15.00 – zajęcia merytoryczne
15.00 - 16.00 – rozejście się dzieci do domów

2.Rodzice zobowiązani są do zabezpieczenia dzieciom drugiego śniadania i picia.
3.Nie pozwalamy dzieciom wychodzić podczas zajęć do sklepów.
4.Ze względu na liczne zajęcia plastyczne prosimy o ochronne ubranko dla dzieci.
5.Zaplanowane na każdą środę pokazy filmowe otwarte są również dla dzieci
z miasta. Godzina rozpoczęcia seansu - 10.30. Wstęp bezpłatny, seanse odbywać się będą w sali widowiskowej JCK przy ul. Bankowej 28/30.


jck
jck

Strona główna Firma Polityka Prywatności Kontakt z nami

Design i wykonanie: Imagine Digital Arts - projektowanie stron - 2009