Pamięć i fotografia
2018-07-27

Stowarzyszenie Jeleniogórska Strefa Fotografii i Jeleniogórskie Centrum Kultury zaprasza do udziału warsztatach fotograficznych, w ramach projektu „Pamięć i fotografia”, realizowanego z programu „Aktywny Dolny Śląsk”.

1. Warsztat fotografii wielkoformatowej - 26 - 27 lipca 2018, w godz. 9.00 – 16.00 w Jeleniogórskim Centrum Kultury przy ul. Bankowej 28/30. Celem warsztatu jest prezentacja i nauka klasycznej techniki fotograficznej, w której czarno-biały obraz powstaje na materiałach światłoczułych. Każdy z Was będzie mógł zapoznać się z aparatami wielkoformatowymi, ich budową i możliwościami. Warsztaty będą miały charakter praktyczny - w trakcie ich trwania wykonacie fotografie, wywołacie negatyw i skopiujecie z niego odbitkę w tradycyjnej ciemni fotograficznej. Zapoznacie się także z archiwalnymi sposobami tonowania odbitek.

Maksymalna liczba uczestników to 10 osób – zarówno dorosłych, jak i młodzieży. Warsztaty poprowadzi artysta fotografik Tomasz Mielech.

2. Warsztat cyfrowej obróbki obrazu fotograficznego – 26 - 27 lipca 2018, w godz. 9.00 – 16.00 w Jeleniogórskim Centrum Kultury przy ul. Bankowej 28/30. Poprowadzi go artysta fotografik Marek Liksztet. Celem warsztatu jest zapoznanie z cyfrową technologią pozyskiwania i przetwarzania obrazu oraz nabycie praktycznych umiejętności użytkowania Photoshopa na poziomie podstawowym.

W programie:
Fotografia krajobrazowa – mini plener, ewentualnie w przypadku bardzo złej pogody – fotografia studyjna (obsługa aparatu, ustawianie świateł, zapis cyfrowy obrazu i jego transfer do komputera).
Omówienie interfejsu użytkownika i kluczowych preferencji Photoshopa (ekran, palety i narzędzia).
Zarządzanie wielkością dokumentu – zmiana proporcji i rozdzielczości, przekształcenia.
Ręczna korekcja obrazów cyfrowych: korekta kolorów, kontrastu i ostrości, a także redukcja szumu, wymiana kolorów i konwersja do skali szarości.
Kreatywny retusz fotografii z uwzględnieniem tematu i charakteru zdjęcia.
Filtry i efekty specjalne - łączenie technik w celu uzyskania pełnej swobody twórczej.

Wydruk wybranych fotografii.

Liczymy na udział 10 osób (młodzież i dorośli), które będą w posiadaniu sprzętu fotograficznego oraz laptopa (może być jeden na dwie osoby).

Zapisy na warsztaty przyjmuje telefonicznie Nina Hobgarska, tel. 694 167 005 lub mailowo: ninah@poczta.fm. Czekamy na Wasze zgłoszenia.
jck
jck

Strona główna Firma Polityka Prywatności RODO Kontakt z nami

Design i wykonanie: Imagine Digital Arts - projektowanie stron - 2009