Hamlet - improwizacje
2018-07-13

William Shakespeare - HAMLET IMPROWIZACJE
DER IMPROVISATION MOVETOGETHER 2018


13.07.2018, godz. 18:00 - premiera pokazu warsztatowego
14.07.2018, godz. 18:00 - pokaz wrsztatowy

Sala Widowiskowa JCK, ul. Bankowa 28/30

Warsztaty teatralne / Schauspielworkshop: Jakub Mieszała
Warsztaty lalkowe / Puppentheaterworkshop: Klaudia Kręcisz
Choreografia / Choreografie: Kinga Duda
Muzyka / Musiker: Paul Fischer, Johann Giesecke, Florian Hauptmann, Markus Riethberg, Piotr Warszewski, Hannes Weidauer,
Animacje / Animationen: Maciej Bartkiewicz
Reżyseria i scenografia / Regie und Bühnenbild: Łukasz Duda
Opracowanie plastyczne / Künstlerische Bearbeitung: Magdalena Rzeszutek
Dźwięk / Ton: Robert Kuryś,
Światło / Licht: Łukasz Izdebski, Łukasz Duda
Tłumaczenie / Übersetzung: Marta Miatkowska
Biuro organizacyjne / : Danuta Syryca, Laura Uglanica
Występują / Darsteller: Antonia Anders, Sara Kowalewska, Monika Mielniczuk, Konstancja Missa, Sophie Pratsch, Aleksandra Żmurko, Rotenda Fattah, Wahid Hosseini, Oskar Kłyszyński, Michał Stasiak, Maciej Zawodny.
Produkcja / Produktion: Jeleniogórskie Centrum Kultury, Steinhaus e.V. Bautzen

Steinhaus e.V. i Jeleniogórskie Centrum Kultury, zapraszają do wzięcia udziału w projekcie „MOVE TOGETHER 2018” Pokazy warsztatowe które odbędą 13 i 14 lipca 2018 o godzinie 18.00 są wynikiem warsztatów trzech dziedzinach sztuki, które odbywają się w Jeleniogórskim Centrum Kultury w dniach 02 lipca do 15 lipca 2018 r. W ciągu dwóch tygodni, pracujemy nad przygotowaniem wspólnego spektaklu muzycznego.

Tematem przewodnim jest „HAMLET Williama Szekspira ”: życiowym problemem i wielką moralną próbą okaże się dla bohatera kwestia wyboru: „być albo nie być”. „Być” i widzieć, biernie obserwować, jak morderca ojca pławi się w samozachwycie przy rządzeniu państwem – czy też „nie być”, tzn. ponieść konsekwencje zabicia zdrajcy, co wiąże się z więzieniem, a może nawet karą śmierci? Taki dylemat przeobrazi szlachetnego i gardzącego wszelkimi aktami przemocy Hamleta w rozdartego wewnętrznie samotnika. Będzie bowiem czuł się zagubiony i rozczarowany. Świat okaże się pełen fałszu, obłudy i zakłamania. W warsztatach indywidualnych i grupowych uczestnicy mają możliwość pracy pod okiem profesjonalnych instruktorów, a efekty pracy zostaną zaprezentowane dwukrotnie, dla widowni podczas otwartych pokazów.

Warsztaty Movetogether są realizowane w ramach Projektu „Partnerzy z kultura“ są finansowane przez program współpracy INTERREG Polska - Sachsen 2014-2020 z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
jck
jck

Strona główna Firma Polityka Prywatności RODO Kontakt z nami

Design i wykonanie: Imagine Digital Arts - projektowanie stron - 2009