FINAŁ LIGI ROCKA 2018
2018-05-18

18 maja 2018, start: godz. 17:00
Błonia Jeleniogórskie – Jelenia Góra


Tegoroczny 23 finał Ligi Rocka zapowiada się imponująco. Ogromna scena na jeleniogórskich Błoniach, sprzęt z najwyższej półki, muzyka rockowa najwyższych lotów i niekończąca się ilość wrażeń. To właśnie na tej imprezie debiutowało szereg młodych zespołów, które zdobyły ogólnopolski rozgłos. Liga Rocka nie tylko pokazuje młode zespoły, ale co najważniejsze promuje i wspiera utalentowanych muzyków umożliwiając im wymianę doświadczeń i zdobycia pierwszych poważnych sukcesów w drodze do kariery. Po serii koncertów eliminacyjnych, które odbywały się na przełomie 2017/2018 roku do finałowego koncertu zakwalifikowało się pięć najciekawszych zespołów: Ciabatta, Chwilantropia, Mindfak, Nutshell, Syntehthic Blast. Konkursowe zespoły będą oceniane w 5-ciu kategoriach: Najlepszy zespół, Najciekawszy gitarzysta, basista, wokalista/wokalistka przez 5-cio osobowe Jury: Mieczysław Jurecki ( przewodniczący ) oraz Wojciech Hoffman ( Turbo ), Roman Rogowiecki (dziennikarz muzyczny), Tomasz Rogula (szef Studia Nagraniowego TR Studio) i Torsten Wiegel (muzyk).
Gwiazdą tegorocznego finału będzie zespół COMA promujący swój najnowszy album „Metal Ballads vol. 1”. Od ostatniego ich występu na finale Ligi Rocka będziecie świadkami wyrazistej zmiany w warstwie brzmieniowej zespołu. Jako support zespołu będzie jeleniogórska grupa Stress. Niespodzianką imprezy będzie występ niemieckiej grupy The Black Ants, która otworzy tegoroczny finał Ligi Rocka.

Impreza odbywa się pod Patronatem Medialnym: Akademickiej Rozgłośni Jeleniej Góry - Radia Nagłos, muzycznego portalu Info Music PL, Magazynu „Top Guitar” w ramach projektu „Partnerzy z kulturą” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska – Saksonia 2014 – 2020.

Organizatorem imprezy jest Jeleniogórskie Centrum Kultury

- WSTĘP WOLNY -
jck
jck

Strona główna Firma Polityka Prywatności RODO Kontakt z nami

Design i wykonanie: Imagine Digital Arts - projektowanie stron - 2009