WODA ŻYCIA
2018-04-20

SKĄD PRZYCHODZĄ TWOJE POMYSŁY I JAK MOŻESZ TAM DOTRZEĆ
Warsztat artystzcyno-psychologicyny


Posługujemy się kreatywnością celowo lub bezwiednie wiele razy w naszym codziennym życiu. Możemy z niej korzystać wszędzie i kiedy chcemy. Często nie zastanawiamy się nad samą kreatywnością, dopóki nie doświadczymy sytuacji, gdy potrzebujemy pilnie jakiegoś pomysłu, który jednak nie chce się pojawić. Gdzie możemy go szukać?
Na ostatnim warsztacie z cyklu spotkań z duchem kreatywności „Magiczna Lampa”, zapraszam Cię na wyprawę do źródła kreatywności. Dowiesz się, jak można się bardziej świadomie skontaktować z kreatywnością i co możesz zrobić, jeśli Twój strumień pomysłów wysechł. Możesz poznać jak wygląda Twoje źródło kreatywności i jak możesz tam dotrzeć.

PROWADZI: Rita Mari Schaeper, psychoterapeutka psychologii procesu, artystka i muzyczka
SUPERWIZJA WARSZTATU: Grzegorz Zieliński
CZAS: piątek, 20.04.2018, godz. 18:00 - 21:00
MIEJSCE: Jeleniogórskie Centrum Kultury JCK, ul. 1. Maja 60, Sala Nova, Jelenia Góra
CENA: 25 zł

Proszę zapłacić przed warsztatem w sekretariacie JCK na 1. Maja 60, 1. piętro.
ZAPISY: Jeleniogórskie Centrum Kultury JCK, tel. 75 64 23 880, www.jck.pl
Więcej informacji na www.jck.pl lub na www.facebook.com/ritamarischaeper

RITA MARI SCHAEPER
Jestem absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Berlinie, ukończyłam malarstwo i multimedia. Uwielbiam muzykę, śpiewam, komponuję i występuję. Mam doświadczenie teatralne i bardzo lubię pisać. Odkąd pamiętam kocham wyrażać się kreatywnie na różne sposoby, a moją pasją jest łączenie ze sobą różnych dziedzin artystycznych.
Jestem też psychoterapeutką psychologii procesu pracującą pod superwizją dyplomowanego nauczyciela tej metody. Pracuję też z artystami i muzykami nad twórczymi poszukiwaniami i ekspresją oraz problemami takimi jak blokady kreatywności i trema. Prowadzę gabinet w Jeleniej Górze i warsztaty po polsku, angielsku i po niemiecku. Pracuję również przez Skype.

CZYM JEST PSYCHOLOGIA ZORIENTOWANA NA PROCES (PROCESS WORK)
Jest to jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się kierunków psychologicznych w Polsce. Twórca metody, Arnold Mindell, z wykształcenia fizyk i analityk jungowski, inspirował się fizyką kwantową, ale też taoizmem i filozofią wschodnią, kulturami rdzennymi i szamanizmem.
Mindell rozwinął twórcze sposoby pracy ze wszelkimi doświadczeniami człowieka. Psychologia zorientowana na proces zajmuje się problemami indywidualnymi i relacyjnymi, snami i symptomami cielesnymi, odmiennymi stanami świadomości i śpiączką, konfliktami społecznymi i międzynarodowymi. Metoda ta stosowana jest też z powodzeniem w pracy z artystami, aktorami i muzykami.
jck
jck

Strona główna Firma Polityka Prywatności RODO Kontakt z nami

Design i wykonanie: Imagine Digital Arts - projektowanie stron - 2009