ZACZAROWANA KRAINA
2018-03-16

JAKIE DROGI POKAZUJĄ CI SNY
Warsztat artystyczno-psychologiczny

Czasem trzeba najpierw śnić, żeby się obudzić!

Tyle czasu spędzasz nocą w krainie snów, przeżywasz najróżniejsze przygody, niebezpieczeństwa, klęski i zwycięstwa. Czasem nastroje snu mogą działać na Ciebie jeszcze długo w ciągu dnia, ciesząc Cię lub niepokojąc. Czy sny nocne wiedzą coś o Tobie, czego Ty jeszcze nie wiesz?
Na tym warsztacie masz możliwość przyjrzenia się jednemu z Twoich snów bliżej. Dowiesz się, jakim sposobem sny nie dzieją się tylko nocą. Możesz zejść do krainy snów w biały dzień i odkryć, jaką wskazówkę sen niesie dla Ciebie.
PROWADZI: Rita Mari Schaeper, psychoterapeutka psychologii procesu, artystka i muzyczka
SUPERWIZJA WARSZTATU: Grzegorz Zieliński

CZAS: piątek, 16.03.2017, godz. 18:00 - 21:00
MIEJSCE: Jeleniogórskie Centrum Kultury JCK, ul. 1. Maja 60, sala Nova, Jelenia Góra
CENA: 25 zł

Proszę zapłacić przed warsztatem w sekretariacie JCK na 1. Maja 60, 1. piętro.
ZAPISY: Jeleniogórskie Centrum Kultury JCK, tel. 75 64 23 880


RITA MARI SCHAEPER
Jestem absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Berlinie, ukończyłam malarstwo i multimedia. Uwielbiam muzykę, śpiewam, komponuję i występuję. Mam doświadczenie teatralne i bardzo lubię pisać. Odkąd pamiętam kocham wyrażać się kreatywnie na różne sposoby, a moją pasją jest łączenie ze sobą różnych dziedzin artystycznych.
Jestem też psychoterapeutką psychologii procesu pracującą pod superwizją dyplomowanego nauczyciela tej metody. Pracuję też z artystami i muzykami nad twórczymi poszukiwaniami i ekspresją oraz problemami takimi jak blokady kreatywności i trema. Prowadzę gabinet w Jeleniej Górze i warsztaty po polsku, angielsku i po niemiecku. Pracuję również przez Skype.

CZYM JEST PSYCHOLOGIA ZORIENTOWANA NA PROCES (PROCESS WORK)
Jest to jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się kierunków psychologicznych w Polsce. Twórca metody, Arnold Mindell, z wykształcenia fizyk i analityk jungowski, inspirował się fizyką kwantową, ale też taoizmem i filozofią wschodnią, kulturami rdzennymi i szamanizmem.
Mindell rozwinął twórcze sposoby pracy ze wszelkimi doświadczeniami człowieka. Psychologia zorientowana na proces zajmuje się problemami indywidualnymi i relacyjnymi, snami i symptomami cielesnymi, odmiennymi stanami świadomości i śpiączką, konfliktami społecznymi i międzynarodowymi. Metoda ta stosowana jest też z powodzeniem w pracy z artystami, aktorami i muzykami.
jck
jck

Strona główna Firma Polityka Prywatności RODO Kontakt z nami

Design i wykonanie: Imagine Digital Arts - projektowanie stron - 2009