Warsztat Złota Harfa, czyli podróż do krainy głosów
2018-01-12

12 stycznia 2018, godz. 18:00 - 21:00
Sala Nova JCK, ul. 1 Maja 60


ZŁOTA HARFA, PODRÓŻ DO KRAINY GŁOSÓW
WARSZTAT ARTYSTYCZNO- PSYCHOLOGICZNY

Kiedy mówimy lub śpiewamy, nasz głos wyraża nas. Jak piękny instrument, może on koić i cieszyć, ale też irytować i grozić.
Czy zwracasz uwagę na to, jak używasz swojego głosu? Czy korzystasz z jego możliwości czy myślisz o nim dopiero, gdy sprawia Ci kłopoty?
Na tym warsztacie będziemy słuchać naszego głosu i eksperymentować z nim. Ćwiczenia ułatwią Ci przekroczenie zahamowań głosowych oraz bardziej twórcze i świadome używanie głosu dla wyrażania siebie.

Warsztat prowadzi: Rita Mari Schaeper, psychoterapeutka psychologii procesu, artystka i muzyczka.
Jestem absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Berlinie, ukończyłam malarstwo i multimedia. Uwielbiam muzykę, śpiewam, komponuję i występuję. Mam doświadczenie teatralne i bardzo lubię pisać. Odkąd pamiętam kocham wyrażać się kreatywnie na różne sposoby, a moją pasją jest łączenie ze sobą różnych dziedzin artystycznych.
Jestem też psychoterapeutką psychologii procesu pracującą pod superwizją dyplomowanego nauczyciela tej metody. Pracuję też z artystami i muzykami nad twórczymi poszukiwaniami i ekspresją oraz problemami takimi jak blokady kreatywności i trema. Prowadzę gabinet w Jeleniej Górze i warsztaty po polsku, angielsku i po niemiecku. Pracuję również przez Skype.

Superwizja warsztatu: Grzegorz Zieliński

CZYM JEST PSYCHOLOGIA ZORIENTOWANA NA PROCES (PROCESS WORK)
Jest to jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się kierunków psychologicznych w Polsce. Twórca metody, Arnold Mindell, z wykształcenia fizyk i analityk jungowski, inspirował się fizyką kwantową, ale też taoizmem i filozofią wschodnią, kulturami rdzennymi i szamanizmem.
Mindell rozwinął twórcze sposoby pracy ze wszelkimi doświadczeniami człowieka. Psychologia zorientowana na proces zajmuje się problemami indywidualnymi i relacyjnymi, snami i symptomami cielesnymi, odmiennymi stanami świadomości i śpiączką, konfliktami społecznymi i międzynarodowymi. Metoda ta stosowana jest też z powodzeniem w pracy z artystami, aktorami i muzykami.

CENA: 25 zł
Proszę zapłacić przed warsztatem w sekretariacie JCK na 1. Maja 60, I piętro.
ZAPISY: Jeleniogórskie Centrum Kultury JCK, tel. 75 64 23 880, www.jck.pl
jck
jck

Strona główna Firma Polityka Prywatności RODO Kontakt z nami

Design i wykonanie: Imagine Digital Arts - projektowanie stron - 2009