Ferie ze sztuką 2018
2018-01-15

Ferie ze sztuką – wypoczynek dla dzieci zorganizowany w Jeleniogórskim Centrum Kultury 15.01.2018 - 26.01.2018 (uczestnicy: dzieci w wieku 6 - 10 lat)

Wszystkie dzieci chętne do rozpoczęcia kreatywnej zabawy zapraszamy do naszego ośrodka podczas zimowych ferii. Od kilku lat proponujemy zajęcia pod hasłem „Wielkie dzieła sztuki w wykonaniu wielkich małych artystów”. Celem tych zajęć jest zapoznanie dzieci z ważnymi dla kultury dziełami sztuki. Dzieci poznają te dzieła sami stając się sami wybitnymi artystami. Technika, temat pracy, zamierzenia twórcy, przesłanie te wszystkie aspekty wydają się być bardzo ważne, instruktorzy prowadzący zajęcia uczulają dzieci na nie. Wartość edukacyjna tego zamierzenia wydaje się być bezsporna.

W tym roku zmierzymy się z Puszką zupy Campbella - Andy Warhola, geometrycznymi postaciami Pablo Picassa, afrykańskimi maskami, czy też wzburzonym morzem Turnera. Doświadczenia ubiegłych lat utwierdzają nas w przekonaniu, że historia sztuki w takiej formie jest bardzo interesująca dla dzieci i nie musi być nudna. Ferie zimowe to również czas wypoczynku, zabawy i wycieczek.

W tym roku eksperymentalnie zaproponujemy dzieciom zajęcia z Minecraftu na komputerach z przygotowanymi przez specjalistów scenariuszami zajęć. Czeka nas również Zimowy DKF dla dzieci , w środy o godz. 10:30 na który zapraszamy również dzieci z miasta (cena 5:00 PLN)

DKF na ferie – godz. 10.30 (środa)

17.01.2018 - O czym szumi las (Dyrene i Hakkebakkeskogen) reż. Rasmus A. Siversten. Norwegia 2016. 75 min.
Las Huckybucky to przyjemne miejsce do życia dla wszystkich zwierząt. Wśród nich jest całkiem spora grupa myszy, którym wtórują Mikołaj Myszowspinacz i Morten Myszodrewniak. W lesie obowiązuje jednak brutalne prawo natury i mniejsze zwierzęta muszą chronić się przed znacznie większymi drapieżnikami. Szczególnie niebezpieczny jest lis Marvin, który uwielbia polować na – zdawałoby się – bezbronne myszki. Kiedy lis próbuje zjeść babcię Mortena Myszodrewniaka, przyjaciele postanawiają działać. Chcą wprowadzić ustawę o życiu wszystkich zwierząt w zgodzie i zaprzestaniu zjadania się nawzajem. Podejmują się prawdziwego wyzwania przekonania wszystkich drapieżników do nowej idei.
Filmweb.pl

24.01.2018 - Niedoparki (Lichozrouti) r. Galina Miklinova. Czechy 2016. 83 min.
Niedoparki są niewielkimi stworzeniami zamieszkującymi wszystkie ludzkie mieszkania – również Twoje. Żywią się skarpetami, ale wybierają jedynie te z naturalnych włókien, a poza tym zabierają zawsze tylko jedną skarpetę z pary – taką mają zasadę. Ponadto, przytrafiają im się liczne perypetie, takie jak wojny skarpetkowych gangów czy okupy – w ich świecie z pewnością nie ma miejsca na nudę!
Filmweb.pl

Wycieczki:

• 18 stycznia 2018 (czwartek)
Sudecka Zagroda Edukacyjna – centrum edukacji o Ziemi i regionie – Dobków

Zwiedzanie Centrum . Uczestnictwo w warsztatach edukacyjnych pt; „ Przygoda młodych naukowców”. Dzieci samodzielnie wykonują doświadczenia oraz poznają procesy i zjawiska z którymi mają do czynienia w codziennym życiu. Będą wybuchy ,świetna zabawa, doświadczenia chemiczne oczywiście pod czujnym okiem znakomitych fachowców. Sudecka Zagroda była już niejednokrotnie odwiedzana przez dzieci z JCK. Jesteśmy gorącymi entuzjastami tej placówki. To małe lokalne Centrum Kopernik . Kto nie był to zobaczy jak jest fajnie, kto był z pewnością będzie zadowolony z kolejnych odwiedzin i nowego bagażu wiedzy. W zależności od pogody być może wyruszymy na spacer po okolicy.

• 25 stycznia 2018 (czwartek)
Szklarska Poręba – Karkonoskie Centrum Edukacji Ekologicznej

Zorganizowany specjalnie dla naszych dzieci warsztat pt: „Góry zimą”. Zajęcia o pięknie zimowych gór ale i czyhających na turystów niebezpieczeństwach. Prelekcja ze zdjęciami śnieżnych gór . Jak wygląda szadź, lawina. Pokaz sprzętu górskiego - raki, czekany, kaski. Symulacja poszukiwania z wykorzystaniem detektora lawinowego. Gra terenowa zorganizowana na terenie ośrodka . Odwiedziny w stacji GOPR. Ewentualny spacer lub też wycieczka na Kamieńczyk, w zależności od warunków pogodowych.

Transport zapewnia – Licencjonowane przewozy okazjonalne - Albatros Jelenia Góra . Wyjazd godz 9: 15. Przyjazd ok. godz 14:00. Po powrocie do JCK – obiad. Prosimy o przygotowanie dzieciom drugiego śniadania.

Decyduje kolejność zapisów. Podczas zapisów rodzice powinni uiścić kwotę za pobyt dziecka na półkoloniach, która wynosi 150,00 PLN za tydzień pobytu. Dla dzieci legitymujących się Jeleniogórską Kartą Dużej Rodziny tygodniowy pobyt w naszym ośrodku wynosi 80,00 PLN.
jck
jck

Strona główna Firma Polityka Prywatności RODO Kontakt z nami

Design i wykonanie: Imagine Digital Arts - projektowanie stron - 2009