POLSKIE KINO MŁODEGO WIDZA
2017-12-04

04.12.2017 r. I ZESTAW Retrospektywa Zdzisław Kudła – 80-lecie twórcy
(grupa wiekowa: przedszkole – klasa 1). 58 min.

1. W PUSZCZACH KANADY (seria: Bolek i Lolek), reż. Zdzisław Kudła, 9’30”/SFR 1968
Bolek i Lolek lądują w lasach Kanady. Bobry pomagają im odzyskać zawieszone na drzewach plecaki. Chłopcy spotykają łosie i przeżywają przygodę z niedźwiedziem łowiącym ryby.
2. GROBOWIEC FARAONA (seria: Bolek i Lolek), reż. Zdzisław Kudła, 9’30”/SFR 1970
Bolek i Lolek zwiedzają Egipt. Dłużej zatrzymują się przy piramidach. Zwiedzając jedną z piramid unieszkodliwiają złodziejską szajkę, rabująca starożytne kosztowności.
3. NA STOKACH KILIMANDŻARO (seria: Bolek i Lolek), reż. Zdzisław Kudła, 9’30”/SFR 1969
Bolek i Lolek fotografują egzotyczne zwierzęta w parku narodowym znajdującym się u stóp Kilimandżaro.
4. KRÓLOWA ŚNIEGU (seria: Bolek i Lolek), reż. Zdzisław Kudła, 9’30”/SFR 1971
Bolek i Lolek przypinają swoje sanki do sań Królowej Śniegu, Bolek odczepia sanki Lolka i sam odjeżdża z piękną królową. Porzucony Lolek karmi w lesie zgłodniałe zwierzęta a potem uwalnia uwięzionego przez królową Bolka.
5. U ZBÓJCÓW (seria: Wyprawa profesora Gąbki), reż. Ryszard Lepióra, 10’/SFR 1979
Dwaj Deszczowcy, po dramatycznej przygodzie na tratwie, spotykają się z bandą opryszków dowodzonych przez Debiliusza Rudobrodego. Deszczowcy zawierają ze zbójcami przymierze.
6. W NASTURCJI (seria: Wyprawa profesora Gąbki), reż. Marian Cholerek, 10’/SFR 1979
Wyprawa profesora Gąbki dociera do Nasturcji – miasta kwiatów. Gospodarze serdecznie witają podróżników, którzy poznają obyczaje mieszkańców.

05.12.2017 r. II ZESTAW Retrospektywa Witold Giersz – 90-lecie twórcy
(grupa wiekowa: przedszkole, klasy 1 - 3). 53 min.

1. WIOSENNE PRZYGODY KRASNALA, reż. Witold Giersz, 9’/SMF 1959
Pełna przygód – oparta na motywach znanej książki Lucyny Krzemienieckiej – opowieść o krasnalu Hałabale, późniejszym bohaterze telewizyjnego „Domowego przedszkola”, który z radością wita pierwsze wiosenne dni.
2. MAŁY WESTERN, reż. Witold Giersz, 7’/SMF 1960
Pełna błyskotliwych gagów oraz zaskakujących zwrotów akcji parodia „dużego” westernu. Jej bohate-rami są trzej kowboje i ich konie, którzy powstali z barwnych kropli ściekającej z pędzla farby.
3. CZERWONE I CZARNE, reż. Witold Giersz, 7’/SMF 1963
Pełna suspensu, humoru oraz nieoczekiwanych zwrotów akcji opowieść o konflikcie między dwiema tytułowymi barwami, z których jedną uosabia toreador, a w drugą wciela się byk. Perfekcyjne ożywienie swobodnej plamy barwnej.
4. DINOZAURY CZ. I i II, reż. Witold Giersz, 13’/SMF 1963
Animowany film popularnonaukowy poświęcony dinozaurom – pochodzeniu, budowie i życiowym zwyczajom tych fascynujących zwierząt sprzed setek milionów lat. Oświatowemu komentarzowi to-warzyszą atrakcyjne scenki animowane.
5. W GROCIE KRÓLA GÓR, reż. Witold Giersz, 4’/TVSFA 1996
Animowana miniatura do muzyki klasycznej, nie mniej efektowna. Tym razem reżyser tworzy własną plastyczną ilustrację przepięknego utworu Edvarda Griega – Peer Gynt op. 46 nr 1
6. ŻYWA WODA, (seria: Bajki i baśnie polskie), reż. Witold Giersz, 13’/TVSFA 2003
Na szczycie Sobotniej Góry, pod złotym drzewem bije źródło żywej wody. Jeden jej łyk i chora matka trzech braci – Piotra, Kacpra i Jana – będzie zdrowa. Ale jak ją zdobyć – wiadomo, że nikt jeszcze, kto wybrał się na Sobotnią Górę, nie powrócił.

06.12.2017. III ZESTAW
(grupa wiekowa: przedszkole – klasa 1). 50 min.
1. WYSPA SKARBÓW (seria: Kuba i śruba) reż. Bronisław Zeman, Andrzej Orzechowski, 13’/SFR 2016
Śruba w swoim tablecie odkrywa stara mapę i razem z Kubą wyrusza na poszukiwanie wielkiego skarbu. Na Wyspach Upalnych spotykają jednak pirata, który ani myśli dzielić się z nimi zdobyczą.
2. WARSZAWSKA SYRENKA (seria: Baśnie i bajki polskie), reż. Paweł Czarzasty, 13‘/TVSFA 2016
/na motywach bajki Artura Oppmana pt. „Syrena”/ …czyli opowieść o tym, że umiłowanie wolności jest w życiu najważniejsze, a próbę odebrania jej komukolwiek, spotka zasłużona kara…
3. MAŁE WIELKIE GWIAZDY (seria: Hip-Hip & Hurra), reż. Elżbieta Wąsik, 13’/SMF 2013
Hip-Hip znajduje zdjęcie, na którym Słoń jest malutki, a Mrówka Misia gigantyczna. Ale jak to możli-we? Hip-Hip i Hurra przeprowadzają śledztwo…
4. WIELKIE MYCIE (seria: Mami Fatale), reż. Marcin Wasilewski, Łukasz Kacprowicz 10’ / SMF 2014
Mami tym razem przygotowuje galaretkę z owocami. Prosię nie może się doczekać, aż skosztuje de-seru, a przecież galaretka musi stężeć! Urwis wbrew zakazowi Mami zakrada się do spiżarni i robi tam wielki bałagan. Ofiarą jego psot pada też Psina, który aż klei się od galaretki… Mami musi wykąpać zwierzaki.

Projekcje: godz. 10:30
Sala Widowiskowa JCK, ul. Bankowa 28/30
- wstęp wolny-
jck
jck

Strona główna Firma Polityka Prywatności Kontakt z nami

Design i wykonanie: Imagine Digital Arts - projektowanie stron - 2009