Turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski w Sabotażystę
2017-07-02

02.07.2017 r. godz. 14:00
Jeleniogórskie Centrum Kultury, Sala Kameralna, ul. 1 Maja 60


Telefon od organizatora: 782645672
Wymagane zapisy online przez stronę: http://mistrzostwa.sabotazysta.pl/index.php?d=uczestnicy

Gramy na zadach turniejowych:
Poniższe zasady należy stosować przy rozgrywkach turniejowych prowadzonych w ramach Mistrzostw Polski w Sabotażystę 2017.

Do gry potrzebna jest podstawowa wersja gry Sabotażysta. Obowiązują wszystkie zasady z podstawowej wersji z następującymi wyjątkami.

Podobnie jak w poprzednich Mistrzostwach w grze bierze udział Samolubny krasnal. Jest on kopaczem, który działa na własną rękę i chce zdobyć całe złoto dla siebie. Dlatego też nie dzieli się nigdy złotem z innymi krasnalami. Ci z kolei nigdy nie dzielą się złotem z Samolubnym krasnalem. Za kartę Samolubnego krasnala może posłużyć albo karta specjalna z 2016 roku albo, jeśli karta ta nie jest dostępna, karta kopacza w czerwonym kubraku (patrz rysunek). W grze 7-osobowej za drugiego Samolubnego krasnala może posłużyć karta kopacza w fioletowym kubraku.

Przygotowanie:

Podczas rozdawania kart krasnali należy zastąpić jedną kartę kopacza kartą samolubnego krasnala. Z talii należy odłożyć jedną kartę Mapy, nie będzie ona brała udziału w rozgrywce. Zamiast tej karty, należy wtasować kartę specjalną – Zamiana kart celu.
Uwaga: Jeśli rewers kart specjalnych wyraźnie różni się od innych kart należy włożyć karty w koszulki z jedną nieprzezroczystą stroną.

Zagrywanie karty zamiany kart celu:

Karta specjalna Zamiana kart celu jest zagrywana w taki sam sposób, jak inne karty akcji. Gracz, który zagra kartę specjalną, zamienia dwie wybrane przez niego karty celu – bez podglądania.

Co się dzieje po tym, jak gracz zagra kartę zamiany kart celu?

Gracz wybiera dwie karty celu leżące na stole (bez odkrywania).
Następnie zamienia je miejscami (może je kilkukrotnie potasować).
Uwaga: Gracz nie musi zamieniać ich miejscami, jest to jedynie jego wybór.
Na samym końcu gracz odkłada dwie karty (zamienione, lub niezamienione).
Podział złota

Podczas podziału złota obowiązują następujące zasady (punkty zaleca się zapisywać w tabeli punktów, a nie zaznaczać za pomocą kart złota):

jeśli wygra sabotażysta otrzymuje on 4 punkty, jeśli jest dwóch lub więcej sabotażystów, każdy z nich otrzymuje 3 punkty;
jeśli wygra samolubny krasnal otrzymuje on 4 punkty;
jeśli wygrają kopacze to kopacz, który połączył kartę startu z kartą celu otrzymuje 3 punkty, pozostali kopacze otrzymują po 2 punkty.

Pełny regulamin dostępny http://mistrzostwa.sabotazysta.pl/index.php?d=regulamin

ZAPRASZAMY
jck
jck

Strona główna Firma Polityka Prywatności Kontakt z nami

Design i wykonanie: Imagine Digital Arts - projektowanie stron - 2009