FINAŁ LIGI ROCKA 2017
2017-05-20

20.05.2017, godz. 16:30
Błonia Jeleniogórskie – Jelenia Góra


Liga Rocka od 22 lat należy do najciekawszych i liczących się w Polsce przeglądów młodych zespołów rockowych. Od lat trzyma wysoki poziom, otwarta jest na to, co dzieje się w polskim rocku i lawinowo zyskuje z roku na rok nowych odbiorców.
W epoce gwałtownego rozwoju rocka, powstawania nowych trendów i tendencji przestaje już wystarczać muzyczna poprawność, dobre teksty czy sprawność techniczna. Wzrasta zapotrzebowanie, na coś nowego, odkrywczego, na coś więcej niż zwykłe łojenie. Poszukiwania w takim kierunku prowadzą zarówno sami muzycy rockowi jak i publiczność. Zamiast szału na wylansowane gwiazdy coraz większe zainteresowanie muzycznym undergroundem i szeroko pojętą muzyką rockową można zaobserwować właśnie na Lidze Rocka. To właśnie na tej imprezie debiutowało szereg młodych zespołów, które zdobyły ogólnopolski rozgłos. Liga Rocka nie tylko pokazuje młode zespoły, ale co najważniejsze promuje i wspiera utalentowanych muzyków umożliwiając im wymianę doświadczeń i zdobycia pierwszych poważnych sukcesów w drodze do kariery.

Po serii koncertów eliminacyjnych, które odbywały się na przełomie 2016/2017 roku do finałowego koncertu zakwalifikowały się następujące zespoły: ATME, JOHN REVOLTA, OMNI MODO, FOLYA. Poza konkursowymi zespołami pojawią się także dwa zespoły z Niemiec w ramach projektu „Partnerzy z Kulturą”.

Tegorocznymi Fundatorami Nagród są: Roland Polska, Music Dealer, Laboga Amplifier, Polsound, FX Music Group, Guitar Mayones. Najlepszy zespół w nagrodę otrzyma sesję nagraniową w podwarszawskim studiu TR STUDIO Tomasza Roguli.

Zespoły będą oceniane w 5-ciu kategoriach: Najlepszy zespół, Najlepszy gitarzysta, basista, wokalista/wokalistka przez członków Jury pod przewodnictwem znanego basisty i kompozytora Mieczysława Jureckiego . Pozostali członkowie Jury: Roman Rogowiecki ( dziennikarz muzyczny - Polskie Radio, Krzysztof Skiba ( Big Cyc ), Wojciech Hoffman ( Turbo ) i Tomasz Rogula ( szef Studia Nagraniowego TR Studio ).

Poza nagrodami rzeczowymi w postaci akcesoriów muzycznych ufundowanych przez w/w firmy najlepszy zespół otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 5.000 zł.

Wszystkie koncerty zapowiadać będzie Błażej Stachewicz – Radio Wawa

Gwiazdą tegorocznej imprezy będzie zespół BIG CYC uważany dziś za najpopularniejszego reprezentanta polskiej sceny rockowej.

Tegoroczny Finał Ligi Rocka odbywa się pod Patronatem Medialnym: ogólnopolskiego Magazynu „TOP GUITAR” Akademickiej Rozgłośni Jeleniej Góry -Radio NaGłos, muzycznego portalu Info Music PL.
jck
jck

Strona główna Firma Polityka Prywatności Kontakt z nami

Design i wykonanie: Imagine Digital Arts - projektowanie stron - 2009