Jeleniogórska Wszechnica Fotograficzna
2017-05-12

Jeleniogórskie Centrum Kultury zaprasza do udziału w Jeleniogórskiej Wszechnicy Fotograficznej.

Zapraszamy do uczestnictwa w warsztatach organizowanych w ramach Jeleniogórskiej Wszechnicy Fotograficznej.
Wszechnica jest otwartą formą edukacji. Zachęcamy do udziału w niej zarówno młodych ludzi z ambicjami artystycznymi , którzy rozpoczynają swoją drogę twórczą, jak również dorosłych zajmujących się fotografią - amatorów i miłośników fotografii. Propozycja skierowana jest do zainteresowanych z całej Polski, którzy pragną rozwijać i kontynuować aktywność w tej dziedzinie.
Warsztaty odbędą się w dniach 12 – 14 maja 2017r. w Kopańcu w ośrodku „Farma 69” pod hasłami : „Wszystko o otworkach cz. II”

W trakcie warsztatów zostanie zrealizowana wystawa fotografii otworkowej - prac wykonanych przez uczestników .
Warsztaty poprowadzi artysta fotografik Paweł Janczaruk – autor książki o tym samym tytule.
W programie wszechnicy spotkanie z artystą fotografikiem Maciejem Hnatiukiem pt. „ Jak drukować fotografie“. W programie również możliwość obejrzenia w całości 115 fotografii Bronisława Arciszewskiego.


Zapraszamy uczestników do przywiezienia własnych prac fotograficznych (wykonanych klasycznie bądź cyfrowo, w formie odbitek, wydruków jak również prezentowania za pomocą płyt CD ROM, pendrive,a poprzez projekcję za projektora) i zaprezentowania ich w celu skonfrontowania z pracami innych uczestników oraz szansą uzyskania konsultacji.
Konsultantami będą artyści fotograficy, członkowie Związku Polskich Artystów Fotografików, kuratorzy galerii fotograficznych, historycy sztuki i fotografii oraz wykładowcy na wyższych uczelniach artystycznych znani ze swej działalności na obszarze całego kraju, a więc autorytety uznane w tej dziedzinie , którzy za pomocą rozmów z autorami mogą im pomóc w dalszym rozwoju artystycznym. Konsultanci, poprzez swoje zawodowe funkcje pełnione w kraju i za granicą mają również możliwość promocji obejrzanych i docenionych fotografii.

Uczestnicy Jeleniogórskiej Wszechnicy Fotograficznej opłacają swój pobyt w miejscu spotkania - nie ponoszą kosztów konsultacji.
Koszt pobytu wynosi:
180 zł ( 2 noclegi i wyżywienie)
lub 90 zł ( bez wyżywienia)
20 zł koszt materiałów fotograficznych (dotyczy uczestników biorących udział w wystawie)

Do ściągnięcia: karta zgłoszenia

Program najbliższych warsztatów Jeleniogórskiej Wszechnicy Fotograficznej

Piątek 12.05.2017 r.

godz. 15.30. – otwarcie wystawy „ Bronisław Arciszewski – fotograf z Będzina“ – z kolekcjii 115 fotografii -Galeria Korytarz
godz. 17.30 – obiadokolacja.
godz. 18.30– Paweł Janczaruk – omówienie warsztatów, zapoznanie się z kamerami otworkowymi.
godz.19.30 – Maciej Hnatiuk – spotkanie autorskie
godz. 21.00 - prezentacje prac uczestników (konsultacje: Adam Sobota,Paweł Janczaruk, Janusz Nowacki, Maciej Hnatiuk, Wojciech Zawadzki).

Sobota 13.05.2017 r.
godz. 09.00 – śniadanie
od godz. 10.00 – Pokaz, ćwiczenie zgodnie z tematem wszechnicy, prowadzący : Paweł Janczaruk
od godz. 10.00 – Realizacja warsztatów :fotografowanie w plenerze, wywoływanie negatywów, wykonywanie kopii z negatywów.
godz. 18.00 – obiadokolacja.
godz.19.00 - prezentacje prac uczestników (konsultacje: Adam Sobota,Paweł Janczaruk, Janusz Nowacki, Maciej Hnatiuk, Wojciech Zawadzki).

Niedziela 14.05. 2017 r.
godz. 09.00 – śniadanie
godz.10.00 – Pokaz prac wykonanych w trakcie warsztatów

Warunkiem uczestnictwa uczestnictwa jest odesłanie podpisanej karty zgłoszenia do dnia 08.05. 2017 r. na adres wsf.jck@ interia.pl
lub : Jeleniogórskie Centrum Kultury, 58 – 500 Jelenia Góra ,ul. 1 Maja 60 .
Zapraszamy do przedstawiania w czasie trwania seminarium zestawu własnych fotografii.
Oczekujemy na zgłoszenia.
jck
jck

Strona główna Firma Polityka Prywatności Kontakt z nami

Design i wykonanie: Imagine Digital Arts - projektowanie stron - 2009