WAKACJE ZE SZTUKĄ - lato 2017
2017-08-21

WAKACJE ZE SZTUKĄ
WARSZTATY ARTYSTYCZNE DLA DZIECI
LATO 2017


Jeleniogórskie Centrum Kultury informuje, że od dnia 8 maja 2017 r. rozpoczynamy zapisy na LETNIE WARSZTATY ARTYSTYCZNE pt. „Wakacje ze Sztuką”. Wypoczynek przeznaczony jest dla dzieci od 6 do 10 lat.

• wakacyjny wypoczynek dla dzieci przebywających w mieście zorganizowany przez Jeleniogórskie Centrum Kultury, a także wspierany i dofinansowany przez Miasto Jelenia Góra
• turnusy obejmują tygodniowe zajęcia tematyczne, opracowane i realizowane przez fachową kadrę instruktorską
• zajęcia prowadzone są w godzinach 9.00 – 15.00, dyżur instruktora: 8.00 – 9.00 i 15.00 – 16.00

Program:

Wypoczynek organizowany jest przez JCK i obejmuje dwumiesięczny okres wakacyjny (od 26 czerwca do 25 sierpnia 2017 r.). Każdy z 9 tygodni jest podporządkowany określonemu tematowi:

I tydzień - 26 – 30 czerwca - Zegary i czas
II tydzień - 3 – 7 lipca - Ptaki
III tydzień - 10 – 14 lipca - Świat zaklęty w kamieniach
IV tydzień - 17 – 21 lipca - Eko-instrumenty
V tydzień - 24 – 28 lipca - Koty
VI tydzień - 31 lipca – 4 sierpnia - Ochrona środowiska – to nie jest nudne
VII tydzień - 7 – 11 sierpnia - Japonia
VIII tydzień - 14 – 18 sierpnia - Drugie wakacyjne spotkanie z Duchem Gór
IX tydzień - 21 – 25 sierpnia - Żyj zdrowo na sportowo

Uwaga: Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmian w programie

• Wypoczynek zorganizowany jest dla dzieci w wieku 6 – 10 lat. Zajęcia odbywać się będą w JCK przy ul. 1 Maja 60 w godzinach 8:00 – 16:00.

8:00 – 9:00 - zbiórka uczestników zajęć
9:00 – 15:00 - zajęcia planowe
12:00 - obiad (Restauracja Relax)
15:00 – 16:00 - odbiór dzieci

W każdym tygodniu – w CZWARTEK – zaplanowana została wycieczka autokarowa.
• Nie zapewniamy śniadań oraz dodatkowych napoi.
• Cena za tygodniowy pobyt dziecka wynosi 150 zł.
• Dla dzieci legitymujących się Kartą Dużej Rodziny odpłatność wynosi 50 zł za tydzień
• W cenie tej wliczone są wszystkie koszty pobytu dziecka na warsztatach: obiady, wycieczki, bilety, honoraria dla wychowawców i prowadzących warsztaty, materiały plastyczne, transport itp.

ZAPISY:
O PRZYJĘCIU DZIECKA NA POSZCZEGÓLNE TURNUSY DECYDUJE WPŁATA, KTÓRĄ RODZIC UISZCZA PODCZAS ZAPISÓW.
Nie dokonujemy zapisów bez wpłaty.


Zapisów (i równoczesnej płatności) należy dokonywać najlepiej osobiście w sekretariacie JCK przy ul. 1 Maja 60 (w godzinach 9:00 – 19:00 bez sobót i niedzieli).

Zapisy rozpoczynamy w dniu 8 maja 2017 r. od godz. 9.00 w siedzibie JCK przy ul. 1 Maja 60. Do godziny 12.00 w dniu 8 maja nie przyjmujemy zapisów telefonicznych.

Formy płatności:

1. Gotówka wpłacana w sekretariacie JCK przy ul. 1 Maja 60
2. Przelew na nr konta: 02 1160 2202 0000 0000 4558 9216 – prosimy podać: imię i nazwisko dziecka, dopisek „LATO 2017” oraz tydzień nr …
Informujemy, że przy tej formie płatności (przelew), obowiązuje następująca zasada: wymagana kwota musi się znaleźć na naszym koncie w terminie do 3 dni od daty zapisu. Jeśli tak się nie stanie, dziecko zostanie wykreślone z listy.

Informacja dla Rodziców zapisujących dzieci na więcej niż jeden tydzień (dotyczy Rodziców, którzy nie mogą jednorazowo wpłacić całej sumy za wszystkie zaplanowane tygodnie):
• pierwszy tydzień na który zostaje zapisane dziecko płatny jest przy zapisach w 100 %,
• tygodnie następne muszą być opłacone w 50 % również przy zapisach,
• na dwa tygodnie przed rozpoczęciem turnusu należy uzupełnić kwotę 50 % zaliczki do 100 % (np. opłata za piąty tydzień warsztatów tj. termin 24 – 28.07.2017 - całościowy koszt powinien być opłacony do dnia 9 lipca 2017).

Uprzejmie prosimy Rodziców i Opiekunów o podjęcie przemyślanych decyzji dotyczących rezerwacji miejsc na poszczególne turnusy. Nie będziemy bowiem dokonywać zwrotu raz dokonanych wpłat. Jedynie choroba dziecka będzie upoważniała nas do takiego zwrotu.

Bardzo ważne informacje dla Rodziców:

1/ Prosimy o zaopatrzenie dzieci w drugie śniadanie oraz napoje. Obowiązuje bezwzględny zakaz wychodzenia dzieci do sklepów. Obiad – Restauracja Relaks, godz. 12.00
2/ Samodzielne wyjścia do domów – inne niż zaznaczone w karcie – nie będą respektowane bez pisemnego potwierdzenia Rodziców.
3/ Koszt za półkolonie wynosi 150 zł za tydzień pobytu dziecka (w koszty wliczone są: materiały plastyczne, koszty obiadów, honorarium dla opiekunów, koszty warsztatów, koszty wycieczek, biletów). Dla dzieci legitymujących się aktualną jeleniogórską KARTĄ DUŻEJ RODZINY – tygodniowy koszt warsztatów wynosi 50 zł.
4/ WYCIECZKI odbywają się w CZWARTKI, wyjazd godz. 9.30 (obecność dzieci w JCK – do godz. 9.00). Prosimy o zaopatrzenie dzieci w drugie śniadanie oraz stosowne ubranie (wygodne buty, kurtki itp.). Po powrocie z wycieczki obiad – Restauracja Relax (godz. 14.30 – 15.00). Transport zapewnia firma ALBATROS Jelenia Góra – Licencjonowane przewozy Autokarowe (www.albatros-jeleniagora.pl)
5/ Informujemy, że dla dzieci zorganizowaliśmy w każdą ŚRODĘ lipca oraz ostatnią środę czerwca seanse filmowe. Propozycja ta otwarta jest również dla dzieci z miasta. ZAPRASZAMY
DKF dla dzieci – lipiec – środa godz. 10.00.
Seanse: 29 czerwca, 5 lipca, 12 lipca, 19 lipca, 26 lipca.
Sala widowiskowa ul. Bankowa 28/30.
Karnet 20 zł, wejściówka 5 zł (wstęp wolny dla opiekunów) – dotyczy dzieci z miasta nie zapisanych na półkolonie.
6/ W związku z licznymi zajęciami plastycznymi, prosimy aby dzieci przynosiły odzież ochronną. W razie deszczu – zmienne obuwie.
7/ Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość zmian w programie.

Jeleniogórskie Centrum Kultury, ul. 1 Maja 60, tel. 75 64 23 880 … 881

TYDZIEŃ I - ZEGARY i CZAS
26 – 30 czerwca 2017


Co to jest czas? Jak wytłumaczyć to abstrakcyjne pojęcie dzieciom. Jak liczymy czas, od kiedy, kto pomyślał, iż czas liczyć trzeba. Wykonamy jeden z pierwszych zegarów w historii – zegar słoneczny. Swoją kolekcję zegarów – również przedmiotów pięknych - pokaże nam pan Zbigniew Dygdałowicz. Temat ten jest również niezwykle inspirujący dla plastyków. Tarcze, śruby, koła zębate – jak to działa, jak to skonstruować. Wycieczka do Lubomierza i obserwacja miejskich zegarów.

TYDZIEŃ II - PTAKI
3 – 7 lipca 2017


Te niezwykłe zwierzęta fascynują dzieci i dorosłych. Umiejętność latania budzi zachwyt i zazdrość. Uroda i cudowne upierzenie zadziwiają. Powstaną podczas tego warsztatu niewątpliwie przepiękne prace plastyczne. Wiele ciekawostek z fascynującej lektury Noah Strycker „Rzecz o ptakach”. Na wycieczce do Dobkowa, przyrodnik p. Kamil Struś – opowie o ptakach w Karkonoszach, będziemy tropić wiele gatunków, wsłuchiwać się i naśladować głosy ptaków. Warsztat kolorowy i odlotowy.

TYDZIEŃ III - ŚWIAT ZAMKNIĘTY W KAMIENIACH
10 – 14 lipca 2017


Warsztat geologiczny opracowany i zrealizowany przez panią geolog Roksanę Knapik. Dowiemy się co to są skały, a co minerały. Jakie cechy ochronne przypisywane są kamieniom, co to są kryształy i kamienie szlachetne. Dlaczego tak bardzo nas fascynują. Jakie minerały możemy znaleźć w Karkonoszach. Wycieczka do Szklarskiej Poręby i poszukiwanie minerałów.

TYDZIEŃ IV - EKOINSTRUMENTY
17 – 21 lipca 2017


Dzieci będą budowały instrumenty z surowców wtórnych. Instrumenty perkusyjne, przeszkadzaj ki, grzechotki, instrumenty strunowe posłużą do tego plastikowe butelki, sznurki, kawałki metalu, ziarnka, patyki i wszystko co znajdziemy. Liczymy na kreatywność i pomysłowość dzieci. Wspomoże nas pani Kamila Wasiak – muzyk. Być może uda się nam stworzyć eko-orkiestrę i zagrać eko-muzykę. Czyli jak z niczego wyczarować niezwykły harmonijny świat dźwięków. Na wycieczce k. Kamiennej Góry zagramy na instrumentach Marcina Makosia, w plenerze.

TYDZIEŃ V - KOTY
24 – 28 lipca 2017


Kici – koci – miau. Kotów jesteśmy wielbicielami. Te stworzenia o niezwykłym niezależnym charakterze fascynują ludzi. Od zwierząt możemy nauczyć się dużo więcej, niż mogłoby nam się zdawać. Uroda i niepospolite cechy charakteru kotów będą przedmiotem naszych prac plastycznych i zabaw. Warsztat dla wszystkich wielbicieli kotów, tych którzy je posiadają i tych których one fascynują – nie tyko domowych puszków ale również ogromnych drapieżników.

TYDZIEŃ VI - OCHRONA ŚRODOWISKA – TO NIE JEST NUDNE
31 lipca – 4 sierpnia 2017


Edukacja ekologiczna, nigdy tego tematu za dużo. W formie zabaw i konkursów ogromnie dużo zadań ekologicznych, rozwiązywania przeróżnych problemów i ważnych rozmów. Dużo atrakcyjnej zabawy ale i mądrych i przydatnych wniosków. Jeśli jeszcze Rodzice mają problem z segregacją śmieci, to po tym warsztacie dzieci rozwiążą ich wątpliwości. Wizyta w Zielonym Laboratorium w Rzeszówku to miłe uzupełnienie warsztatu.

TYDZIEŃ VII - JAPONIA
7 – 11 sierpnia 2017


Fascynujący kraj. Co to jest drzewko bonzai i ikebana, manga, kimono. Znamy te hasła, ale czy rozumiemy? Mała pigułka wiedzy o Japonii. Odwiedziny w Ogrodzie Japońskim w Przesiece. Dlaczego mówimy o Japonii że jest „krajem kwitnącej wiśni”? Całkiem tania i niezwykła podróż.

TYDZIEŃ VIII - DRUGIE WAKACYJNE SPOTKANIE Z DUCHEM GóR
14 – 18 sierpnia 2017


Spotkanie ubiegłoroczne cieszyło się ogromnym powodzeniem. Spotkamy się z malarzem z Borowic – panem Janem Cirutem, który będzie opowiadał o swoich spotkaniach z Liczyrzepą i zwyczajach władcy Karkonoszy. Warsztat pełen tajemnic. W borowickich lasach poszukamy śladów Ducha Gór. W tym tygodniu przewidujemy również drugą wycieczkę (Kowary).

TYDZIEŃ IX - ŻYJ ZDROWO NA SPORTOWO
21 – 25 sierpnia 2017


Warsztat sportowy. Konkursy, gry zespołowe,l biegi i świadomość tego, że wysiłek ten służy zdrowiu, pomijając fakt, ze jest również świetną zabawą. Odwiedzimy stadion w Jeleniej Górze, miejsca gdzie uprawia się sport. Być może uda nam się spotkać sportowców, którzy biorą udział w ważnych zawodach, czyli uprawiają sport zawodowo.

WYCIECZKI - czwartki

29 czerwca - Lubomierz
6 lipca - Dobków
13 lipca - Szklarska Poręba
20 lipca - Krzeszów
27 lipca - Srebrna Góra

3 sierpnia - Rzeszówek
10 sierpnia - Przesieka
17 sierpnia - Borowice
18 sierpnia - Kowary
24 sierpnia - Trzcińsko
jck
jck

Strona główna Firma Polityka Prywatności Kontakt z nami

Design i wykonanie: Imagine Digital Arts - projektowanie stron - 2009