koncert - Leniwiec + Farben Lehre
2017-03-10

10 marca 2017, godz. 18:00
Sala Nova JCK, ul. 1 Maja 60


LENIWIEC i FARBEN LEHRE to obecnie dwa najciekawsze grupy cieszące się sporym powodzeniem grające melodyjny punk okraszony ciekawymi i zabawnymi tekstami.
Zespół tworzy piosenki o zabarwieniu humorystycznym. Zadebiutowali albumem Z tarczą lub na tarczy, który dość dobrze został przyjęty przez krytykę. Wkrótce po wydaniu albumu wystąpili na Woodstock-u. Zagrali także na największym fińskim festiwalu punkowym Puntalla. Kolejne albumy (Uprzedzenia i Crazy Bros) zostały wydane w latach 2003 i 2004 przez wydawnictwo Pasażer, znanego z wydawnictw punkowych. Leniwiec popiera akcję Wykop Rasizm Ze Stadionów. Zespół oprócz Polski gra wiele koncertów w Niemczech oraz Czechach, a także wyjeżdża do innych krajów Europy. Zespół bardzo zaprzyjaźnił się z zespołem punkowym Houba z Czech, z którym czasem grają wspólne koncerty w Czechach i Polsce.W 2008 roku do zespołu dołączyli Agnieszka Szpargała i Paweł Wrocławski. W 2010 roku zespół podpisał kontrakt z wydawnictwem Mystic Production, a w 2011 roku ukazała się płyta pt. „Droga”. W grudniu 2011 roku z zespołu odeszli: perkusista Jarek Oczoś oraz basista Krzysztof Herezo, ich funkcje w zespole zajęli nowi muzycy: Jakub Matusiak oraz Wojciech Wiktorski.W maju 2013 roku, nakładem Mystic Production, ukazała się płyta „Rozpaczliwie Wolny. Piosenki Edwarda Stachury”. 9 września 2016 roku ukazała się najnowsza płyta zatytułowana „Raj” Płyta zawiera 13 premierowych piosenek promują ją teledyski z takimi kawałkami jak: „Moje miasto” i „Chłopaki urodzeni po Wembley”Grupa intensywnie koncertuje zdobywając w Polsce coraz więcej fanów. Grupa LENIWIEC występuje w składzie: Agnieszka „Agis” Szpargała – śpiew,, saksofon,Zbigniew „Mucha” Muczyński – wokal, gitara elektryczna,Paweł „Cyna” Nykiel – puzon, akordeon, chórki, Paweł „Rusek” Wrocławski – gitara elektryczna, gitara akustyczna,Wojciech „Winial” Wiktorski – gitara basowa,Jakub „Pepesza” Matusiak – perkusja, chórki
LENIWIEC i FARBEN LEHRE to obecnie dwa najciekawsze grupy grające melodyjny punk okraszony ciekawymi i zabawnymi tekstami. Muzyka FARBEN LEHRE jest energiczna, melodyjna, pełna radości grania i wolna od kompleksów. Ostre, aczkolwiek przystępne dźwięki oraz garść szczerych słów stanowią próbę duchowego porozumienia się z drugim człowiekiem. Muzycy nie ukrywają swoich fascynacji twórczością: Sex Pistols, Ramones, Clash, Pogues, Dead Kennedys, Bad Religion, Rancid, Greeen Day, SKA-P, Ukrainians, U2, New Model Army, pamiętając o Joy Division, Nirvanie, R.E.M. czy Rolling Stones. Ważniejsze utwory FARBEN LEHRE to: "Helikoptery, "Egoiści", "Nierealne ogniska", "Handel", "Rozkołysanka", "Matura 2001", "Atomowe zabawki", "Pozytywka", "Judasz", "Spodnie z GS-u", "Terrorystan", "Pogodna", "Kolory", "Erato" czy "Corrida"

Bilety: 35 zł (przedsprzedaż) do nabycia w kasie biletowej JCK przy ul. Bankowej 28/30 (kasa czynna od wtorku do piątku w godzinach 13.00 - 18.00 oraz na 2 godziny przed wydarzeniem) oraz na www.bilety.jck.pl. W dniu koncertu cena biletu - 40 zł - sekretariat JCK, ul. 1 Maja 60.
jck
jck

Strona główna Firma Polityka Prywatności Kontakt z nami

Design i wykonanie: Imagine Digital Arts - projektowanie stron - 2009