X Festiwal Tańca Orientalnego i Flamenco
2017-03-11

11 marca 2017, godz. 17:00
Sala Widowiskowa JCK, ul. Bankowa 28/30


Warsztaty tańca flamenco poprowadzi Alejandro Silva
10.03.2017, godz. 18:00
Sala Widowiskowa JCK, ul. Bankowa 28/30
szczegóły: 510 661 602

Gwiazdy wieczoru:
Anna Mendak - Czekaj - taniec
Damian Kowaliński - gitara
Alejandro Silva - śpiew
oraz Tierra Flamenca

Anna Mendak-Czekaj - jedna z pierwszych i najbardziej znanych w Polsce tancerek orientalnych i flamenco, przez ponad 20 lat pracy scenicznej wystąpiła wraz z zespołami i solowo jako „Samira" na wielu festiwalach i imprezach zarówno artystycznych jak i komercyjnych, wielokrotnie była zapraszana jako ceniony pedagog podczas licznych festiwali tańca i na zaproszenie szkół tańca i ośrodków kultury i sztuki w Polsce.

Damian Kowaliński - pierwszy polski gitarzysta flamenco, który w roku akademickim 2011/2012 otrzymał stypendium za wybitne wyniki w nauce gry na gitarze w cenionej na całym świecie szkole Fundación de Arte Flamenco Cristina Heeren w Sewilli , gdzie spędził dużo czasu pobierając lekcje u najlepszych mistrzów tego
gatunku.

Alejandro Silva - urodzony w 1984 roku w Kadyksie.Syn spiewaka flamenco Juana Silva i tancerki flamenco Carmen Cea. Od urodzenia otoczony był kulturą flamenco. Swoją profesjonalną karierę zaczął w wieku 15 lat występując w niezliczonych teatrach. Wielokrotnie występował z najsłynniejszymi tancerzami i tancerkami flamenco. Zdobywca wielu nagród na najbardziej prestiżowych konkursach śpiewu flamenco w Hiszpanii.
Akompaniowali mu najlepsi hiszpańscy gitarzyści. Jego repertuar to zarówno tradycyjne flamenco jak i tzw. flamenco nuevo, czyli nowoczesna forma interpretowania tej sztuki. Jego występy przepełnione są energią i napięciem, ale przede wszystkim jest to pokaz jego mistrzowskich umiejętności wokalnych.

Bilety: 15 zł do nabycia w kasie biletowej JCK przy ul. Bankowej 28/30 oraz na www.bilety.jck.pl. Kasa czynna od wtorku do piątku w godzinach 13.00 - 18.00 oraz na 2 godziny przed wydarzeniem.
jck
jck

Strona główna Firma Polityka Prywatności Kontakt z nami

Design i wykonanie: Imagine Digital Arts - projektowanie stron - 2009