Warsztaty Ikonopisarskie
0000-00-00

Warsztaty Ikonopisarskie 14.02.2017 – 18.02.2017

Jeleniogórskie Centrum Kultury zaprasza wszystkich zainteresowanych tego typu twórczością do udziału w warsztatach.

Warsztaty, które organizuje Pracownia Ikonograficzna przeznaczone są dla osób początkujących, które chciałyby dopiero zacząć pisać ikony (nie wymagane są predyspozycje plastyczne). Nauczycielem jest Katarzyna Kobuszewska - z wykształcenia plastyk i ikonopisarka z 10-letnim doświadczeniem. Artystka uczestniczyła między innymi w warsztatach u greckiego ikonografa Theodorosa Papadopoulosa.

Warsztaty mają charakter praktyczny, czyli dokładnie, krok po kroku pokazywany jest każdy etap pisania ikony wg kanonu – zbioru zasad formowanych od zarania kształtowania się tej wspaniałej sztuki. Praca odbywa się na profesjonalnych podobraziach, farby wykonywane są przezx uczestników - technika tempery żółtkowej itd. Po skończonym kursie uczestnik posiada wiedzę i umiejętności aby samemu kontynuować pisanie ikon.

Warsztat trwa 40 godzin czyli 8 godzin dziennie. Jest niezwykłą przygodą plastyczną i duchową.
Koszt warsztatów wyniósłby 800 zł od uczestnika. W tym jest: zagruntowane podobrazie z drewna lipowego ze szpongami, materiały i narzędzia – pędzle wiewiórcze i syntetyczne, paleta, 12 podstawowych pigmentów, moździerz, farba do konserwacji, szelak, mikstion, szlagmetal, pipeta, rylec oraz materiały wydrukowane do zajęć.

Zapisy: Jeleniogórskie Centrum Kultury, ul. 1 Maja 60 tel. 75 64 23 880
Zaliczka 400 zł wpłacona do dnia 04.02.2017 r.

Dodatkowych informacji udziela Katarzyna Kobuszewska tel. 570 77 62 25, e-mail: pracowniaikonograficznaplock@gmail.com
jck
jck

Strona główna Firma Polityka Prywatności Kontakt z nami

Design i wykonanie: Imagine Digital Arts - projektowanie stron - 2009